ÜCRETSİZ İKİ FİLM İNSAN HAKLARI BELGESELLERİ

Tartışma 'Gündem' içinde başlatan Gülcan, 23 Mar 2015.

 1. Gülcan

  Gülcan Yönetici Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  ÜCRETSİZ İKİ FİLM İNSAN HAKLARI BELGESELLERİ

  Trabzon’da gösterilecek iki ücretsiz film insan haklarına parmak basacak.

  Patikaa.com / Haber Merkezi
  Karadeniz Teknik Üniversitesi Film Atölyesi’nin ‎İnsan Hakları Belgeselleri Film Gösterimi etkinliğinde iki film sinema severlere ücretsiz sunulacak. 26 Mart Perşembe Mahmut Goloğlu Oditoryumu’nda perdede olacak iki film İnsan Hakları vurgusu yapacak. Saat 13:00’da ki Pippa’ya Mektubum filmi gösterimde olurken Külkedisi Değiliz saat 15:00’da perdede olacak.

  “Pipa’ya Mektubum“

  Dünya barışı için beyaz gelinlik giyip Milano’dan otostopla yola çıkan Pippa Bacca’nın yolculuğu, Türkiye’de, Gebze Ballıkayalar’da uğradığı saldırıyla çok üzücü bir şekilde sonlanmasını konu alan “Pipa’ya Mektubum” filminde Bingöl Elmas’ın yine otostopla, ama bu sefer siyah bir gelinlikle, “Barış Gelini”nin yarım kalan yolculuğuna devam etmesini anlatıyor.


  “Külkedsi Değiliz”

  Yıllarca hiçbir sosyal güvencesi olmadan çalışan, iş kazası geçiren, sakat kalan, hatta cam silerken düşüp hayatını kaybeden ev işçilerinin mücadelesine tanıklık eden Külkedsi Değiliz’de ev işçisi kadınların, emeklerinin görünür hale gelmesi, ev işinin İş Yasası kapsamına alınması ve ev işçilerinin, onlara insanca çalışma koşulları tanınması için verdiği mücadeleanlatılacak. Etkinlik ücretsiz ve herkese açık olacak.

  kaynak:http://www.patikaa.com/ucretsiz-‎insan-haklari-belgeselleri/
  23 mart 2015
   

Bu Sayfayı Paylaş