Taşkelik Köprüsü açıldı

Tartışma 'Samsun' içinde başlatan GUL-NUR, 27 Mar 2009.

 1. GUL-NUR

  GUL-NUR Yönetici Yönetim Ekibi

  ALAÇAM’da 168 BİN YTL'YE MAL OLAN VE 5 KÖYÜN BAĞLANTISINI SAĞLAYACAK TAŞKELİK KÖPRÜSÜ, VALİ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU'NUN KATILIMIYLA HİZMETE AÇILDI

  VALİ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU:
  "ARTIK İNSANLARIN YÜZLERİNDE MUTLULUK İFADELERİNİ GÖRMEK MÜMKÜN. YILLAR ÖNCESİNDEN YAPILAMAYAN PROJELER BİR BİR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR DEDİ"

  Alaçam Taşkelik Köyünde 168 bin YTL mal olan ve 5 köyün bağlantısını sağlayacak Köprü, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun da katıldığı törenle hizmete açıldı.
  İlçe gezilerini sürdüren Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun 27.11.2007 Çarşamba günü Alaçam’ı ziyaret etti. Vali Güzeloğlu, Taşkelik köyünden geçen ırmak üzerine yapılan ve 5 köyün ulaşımını sağlayacak olan Taşkelik Köprüsü'nün açılışına katıldı. 40 metre uzunluğunda ve 8.5 metre genişliğindeki köprü, Vali Güzeloğlu, Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Fırat Anarat, kamu kurum temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla törenle hizmete sunuldu. Yıllardır yapılması planlanan ve bir türlü hayata geçirilemeyen köprünün hükümet ve yerel bazda sağlanan imkânlarla tamamlanmasının başarıldığını belirten Vali Hasan Basri Güzeloğlu, büyük bir hizmet seferberliğinin başlatıldığını, kırsal alanda önemli alt yapı yatırımlarının yapıldığını söyledi. Her yerde vatandaşların hayat kalitesinin yükseltilmesi, yaşamlarının kolaylaştırılması ve modern dünyanın gereklerinin yerine getirilmesi için çalıştıklarını belirten Güzeloğlu, "Artık insanların yüzlerinde mutluluk ifadelerini görmek mümkün. Yıllar öncesinden yapılamayan projeler bir bir yerine getiriliyor. Yolların fiziksel kalitesini artırıldı, alt yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Bunları yaptıktan sonra sosyal ve iktisadi yatırımlar ile vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarını gidermek için çalışacağız" dedi. Alaçam Kaymakamı Mustafa Masatlı ise 168 bin YTL mal olan köprünün yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Masatlı, ilçenin alt yapısının gelişmesi için sağlanan desteklerden bir örneğinin Taşkelik Köprüsü olduğunu, köylülerin büyük bir ulaşım sorunundan kurtulduğunu kaydetti. Köprünün açılışından sonra Vali Güzeloğlu ve beraberindeki heyet, Taşkelik Köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. 18 ilköğretim, 11 anasınıfı öğrencisi olan okuldaki öğrencilerle sohbet eden Vali Güzeloğlu, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Kaymakam Mustafa Masatlı, Vali Güzeloğlu'nun göreve gelmesinin ardından eğitimde büyük gelişmeler sağlandığını kaydetti. Köylülerle sohbette eden Vali Güzeloğlu, 7,5 kilometrelik mesafeden köye getirilen içme suyu projesi hakkında da bilgi aldı. Vali Güzeloğlu, daha sonra ilçe merkezinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.
   

Bu Sayfayı Paylaş