Resulallah(s.a.v)için bir gülde siz birakirmisiniz

Tartışma 'Dini Konular' içinde başlatan GUL-NUR, 29 Mar 2009.

1. GUL-NUR

GUL-NUR Yönetici Yönetim Ekibi

2. GUL-NUR

Bütün Güller Sana Feda
    Gül Kokulu Efendim
    Biz Seni Göremeden Sevdik
    Rüyalarımızda Dahi Olsa
    Ne Olur Bizimde Ziyaratimize Buyrun...

3. şurimşine5

şurimşine5 Aktif Üye

Amin.İnşaallah.Tek tesellimiz;KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR...

4. macka61

macka61 Aktif Üye

---------- Mesaj Eklendi 10:08 PM ----------

5. Gülcan

Gülcan Yönetici Yönetim Ekibi

6. macka61

macka61 Aktif Üye

7. Şimal

Şimal Özel Üye

8. Gülcan

9. Gülcan

Ey esrarına varılamayan, sırrına erilemeyen... Artık bizleri sana ve Resulüne mahçup olmaktan kurtar. " Ben onlardan razıyım..." dediğin, Resulünün " Ümmetim!" diye hitap ettiği, alnındaki secde izini aşkının mührü olarak taşiyan kullarından eyle. Kullarınla eyle...

Aminnnn

10. GUL-NUR

11. byabdullah

byabdullah Özel Üye

12. GUL-NUR

13. byabdullah

byabdullah Özel Üye

14. GUL-NUR

15. byabdullah

byabdullah Özel Üye

16. Gülcan

17. GUL-NUR

18. GUL-NUR

19. Gülcan

GÜLLERiN YARATILISI
    [​IMG]ü teala Mi'rac gecesi, Resulullah efendimizin mübarek terinden kirmizi gül yaratti. [​IMG]ü teala Lut kavmini helak etmeye Cebrail aleyhisselami gönderdi ki, o zaman da Hz. Cebrail o gecenin siddetinden terledi. [​IMG]ü teala onun mübarek terinden ak gülü yaratti. Mi'rac gecesi Resulullah Efendimiz, Burak'a binip, Burak da, göklere götürürken terledi. Burak'm o terinden [​IMG]ü teala sari gülü halk etti. Hazreti Ebü Bekr-i Siddik islamla sereflenince, nübüvvet heybetinden terledi. [​IMG]ü teala, onun mübarek terinden sümbülü halketti. Hazreti Ömer islamla sereflenince; Resulullah Efendimiz, kucaklayip, siddetle SIKTIGINDA, o istirabdan terledi. Onun terinden menekseyi yaratti. Hazreti Osman da islamla sereflenince, Resulullah Efendimizin ayaginin tozuna yüzünü sürdüklerinde, hayasmdan, terledi. Rabbül Alemin o terden yasemini halketti. Hazreti Ali dünyaya gelip, Resülullah Efendimiz serefli besikleri üzerine, devlet ve saadetle müteveccih olunca, Aliyyül Mürteza, besiklerinde uyurken, Resulullahin emsaline rastlanmayan güzel kokusunu alip, Hakki gören gözlerini acip, Resulullahin nur sacan mübarek yüzünü görünce terledi. [​IMG]ü teala azze ve celle onun terinden zambagi yaratti. Her zaman vücudu serifleri bu zikrolunan güzel kokular gibi kokardi. Terledikce mübarek terleri de öylece kokardi. Yanlarmda bulunanlar bu kokuyu duyarlardi.

20. Gülcan

Bu Sayfayı Paylaş