Mudurnu BULANIK KÖYÜ

Tartışma 'Bolu' içinde başlatan Gülcan, 15 Nis 2009.

 1. Gülcan

  Gülcan Yönetici Yönetim Ekibi

  BULANIK KÖYÜ

  Abant Dağlarının eteklerinde Mudurnu Ovasının kıyısında kurulmuş bir köydür.Daha önceleri Asma Tepesi mevkiinde iken 1969 yılında bugünkü yerine yerleşti.Köyün kuzeyindeki Obruk deresini toprak kayması sonucu sularının bulanarak akmasından dolayı köye Bulanık adı konuluştur.Köyün bu günkü yeri düz ve ovalıktır.
  Köy halkı geçimini genellikle tarım ve hayvancılıkla sağlar.Tarım ürünlerinden en çok buğday,arpa,yulaf ve fiğ yetiştirilir.Sebze ve meyve yetiştiriciliği genelde halkın kendi ihtiyacı içindir.
  Köy 69 hanedir.157 kadın .197 erkek olmak üzere toplam 354 nüfusa sahiptir.Köyde 1964 yılında yapılmış bir ilkokul ,2 camii,8 adet çeşme,4 adet çamaşırhane mevcuttur.Ayrıca köyün ortak malı olan 500 kavak ağacı olan bir kavaklık ile60 dönümlük bir köy tarlası gelir kaynağı olmuştur.Köye ait bir de yayla mevcuttur.Her yıl köylüler yaz mevsimi başında küçük ve büyük baş hayvanları ile bu yaylaya göç eder.
  Köy ilçeye17 km bolu-Mudurnu karayoluna 3km mesafededir. Köyde 2000 yılında kurulan Kooperatif tarım ve hayvancılıkla ilgili projeleri hayata geçiriyor.
  Muhtarın Adı SOYADI:Hüseyin ULU

  mudurnu com​
   

Bu Sayfayı Paylaş