KTÜ'de Öğrenci Protestoları Sürüyor..

Tartışma 'Karadeniz Üniversiteleri' içinde başlatan mataracı61, 4 Mar 2011.

 1. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  KTÜ'de Öğrenci Protestoları Sürüyor
  03 Mart 2011 / 15:22
  KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup öğrenci üniversite yönetimini protesto ettiler.

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup öğrenci bugün Kanuni Kampüsü'nde yürüyüş düzenleyerek kendilerinden zorla "bağış" adı altında para topladıklarını iddia ettikleri üniversite yönetimini protesto ettiler.

  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Kantini önünden Rektörlük binası önüne kadar yürüyen yaklaşık 50 öğrenci, burada 'Üniversitede tüccar zihniyetine hayır', 'Zorunlu bağış kaldırılsın', 'Ders kaydı yoksa size rahat yok' yazılı pankartlarla oturma eylemi yaptılar. KTÜ Öğrenci Kolektifi üyelerinden Fidel Çakmak isimli öğrenci, kampüs içerisinde bağış paralarının iptali için topladıkları bin 500 imzanın YÖK'e teslim etmek üzere 2 kişinin otostop çekerek yola çıktığını söyledi.

  Çakmak "Zorunlu bağış yapmadığımız için eğitim hakkımızın engellendiği süreçte aramızdan temsili olarak 2 arkadaşımız dün öğlen saatlerinde otostop çekerek hukuksuzluğun temeli olan Yüksek Öğrenim Kurumu'na gitmek üzere yola çıktılar. Kimseye para vermek zorunda değiliz. Ders kaydımızı yapın ve para toplama uygulamasından artık vazgeçin. Çekin artık ellerinizi ceplerimizden. Üniversite yönetiyorsunuz, şirket değil, bilim insanısınız, tüccar değil" dedi.

  Oturma eylemi sürdüren öğrenciler, daha sonra rektörlük önüne getirdikleri piknik tüpüyle çay demleyip içtiler.


   

Bu Sayfayı Paylaş