Kova Burcu /2013

Tartışma 'Burçlar ve Fal Dünyası' içinde başlatan Şimal, 4 Ağu 2013.

 1. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Yıldızınız: Uranüs. Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçlar temsilcisi.
  Grubunuz: Hava. Pozitif.
  Burcunuzun Türü: Sabit.
  Üstün Yeteneğiniz: Sağduyu.
  Emeliniz: İlerlemeyi sağlıyacak imkânlar yaratmak.
  Amacınız: Yükselmek, başkalarına yardım etmek.
  Yenmeniz gereken huyunuz: İhmalcilik ve paraya değer vermemek.
  Uğurlu gününüz: Pazar.
  Uğurlu sayınız: 4, 8,10, 84, 999, 915.
  Uğurlu taşınız: Amatist ve yeşim.
  Uğurlu renkleriniz: Koyu mavi, lâcivert, karışık renk ve tonlar.
  Uğurlu çiçekleriniz: Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu.
  Uğurlu kokularınız: Sümbül, yasemin, menekşe.
  Uğurlu müziğiniz: Modern eserler.
  Uygun eş: İkizler, Yay.
  Muhtemel hastalıklarınız: Kalp ve Kan dolaşımı hastalıkları, ayak hasta-lıklan, varis, yüksek tansiyon.
  Başarılı Olacağınız Meslekler: Din adamlığı, bilim alanlan, devlet adamlığı, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, doktorluk, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalâtçılık, yargıçlık, organizatörlük, yöneticilik ve sanatın her alanı.

  Kova Burcunda doğan kadın ve erkekler, insanlık için yaşarlar. Kendilerini Dünya'ya verirler Ve bu fedakârlığın karşılığını da şöhret olarak alırlar. Kova burcu insanın ruhuna can ve ilham verir. Bu burçda doğanlar; ince kalpli, nazik ve yardım sever olurlar. Kendilerinden yardım veya tavsiye istendiği zaman, çok sevinirler. Genellikle çok iyi danışmandırlar. Yalnız farkında olmaları gereken bir nokta vardır: İnsanlara yapılacak en iyi yardım, onlara kendi kendilerine yardım edebilmeyi öğretmektir.

  Kova burcunda doğanlar, sempatik ve anlayışlı yaradılışları sebebiyle genellikle katlandıkları zahmetler de takdir edilmez. Mütevâzi, alçak gönüllü ve iddiasızdırlar. Bu yüzden önceleri hor görülebilirler. Fakat bu onlara dert olmaz, çünkü kendi dünyalarında yakınları ile mutlu olurlar. Bu özellikleri de kendilerine bazen çabuk yakınlaşılmasını önler.

  Kova burcunda doğanlar, kendi kararlarının aksi yönünde olan tavsiyelere uymamalıdırlar, çünkü karşılaştıkları başarısızlıklar, gnellikle yanlış yönlendirilmelerden gelir. Genellikle uyumlu, adaleti seven insanlardır. Önyargılı hareket etmezler ve onlar için imkansız diye bir şey yoktur. Çok çabuk öğrenirler, fakat sayı ve isimler e» önemsiz şeyleri kolay hatırlayamazlar. İddialı değildirler ve bu yüz; başarılarıyla dostlarına sık sık sürprizler yaparlar. Çevrelerinde olan bitenle ilgilenmiyor gözükürken, gösterdikleri küçük bir çabayla onasac meseleyi hallediverirler. Kova burcunun tabiatı hümanist, insancıl ve yardımcıdır. Çok mantıklı kafa yapıları vardır. Yaratıcı ve yapıcı kişilerdir.

  Manevî ve ruhî alanda çok faal olmalarına rağmen, bedensel hareket yönünden hiç de hareketli değillerdir. Kova burcunda doğanlar o kadar iyi adapte olabilirler ve insan tabiatını o kadar iyi anlarlar ki, hayatın hemen her safha ve kesiminde yapıcı bir rol oynarlar. Bu yüzden de hemen her işde maddî başarı kazanabilirler. Fakat para onlar için değersizdir. Tek bir işle uğraşmamalıdırlar kü o kadar cin fikirli değildirler.


  alıntı
   
 2. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Kova Burcu Erkeği

  Kova burcu erkeği de akıllı ve zeki kadınlardan hoşlanır. Onun beğenisini kazanmaksa niyetiniz, onunla her konuda sohbet edebilmelisiniz. Farklı yapısıyla kültüre çok önem verir.

  Peki kova için hoş bir sürpriz ne olabilir? En önem verdiği şey dürüstlük olduğundan, ondan isteklerinizi açık ve net şekilde ona söylemelisiniz. Ona karşı dürüst olmanız hoş bir sürpriz için yeterlidir.

  Kova burcu erkeğini baştan çıkarma taktiği
  "Bu hippi ruhlu adam kur sevmez. Sutyeninize güle güle giyin."
   
 3. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Kova Burcu Kadını

  Tutucu ve kıskançsanız kova burcu kadınına yaklaşmanız büyük hata olabilir. Böylebir yapınız varsa şayet onu gördüğünüzde uyum sağlayamayacağınızı rahatlıkla anlarsınız. Çünkü kova burcu kadını, dış görünüşü ile bile tutucu ve kıskanç insanları çileden çıkartabilir.

  Kova ile birlikteyseniz romantizm en son başvurmanız gereken silah olmalıdır. Romantik bir aşıktan çok, macera sever bir arkadaşla birlikte olmayı tercih eder. Onu elde etmek istiyorsanız, öncelikle arkadaşlığını kazanmalısınız. Ve onunla birlikteyken sürprizlere hazırlıklı olmalısınız. Kova kadınının nerede, ne zaman, ne yapacağını kestiremezsiniz. Çok çabuk aşık olur ve çok çabuk bıkabilir. Bu süre içinde dostluğunu kazanabilirseniz uzun süre sizinle beraber olur.

  Kova burcu kadınının karşı koyamayacağı teklif
  "Ne zaman istersen beni ara."
   
 4. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Kova Burcu ve Sağlık

  Kova burcu vücutta dolaşım sistemini yönetir. Bu burç aynı zamanda topuk bölgesini de yönettiği için bu bölgelere ait rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir. Bunun yanısıra kovalar sağlık konusunda pek problem yaşamazlar, çünkü etraflarına uyarlar ve aşırı davranışlarda bulunmazlar.

  Kova burcu aynı zamanda baldırları, dişleri, sindirim sistemini, yüreği, boğazı ve lenf sistemi ile üreme organlarını da yönetir. Hastalığının ne olduğunu, zihinsel yetenekleri yardımıyla iyi kavradıklarından, hastalıklardan pek zarar görmezler. Uysal bir hasta olmalarının tek şartı doktorlarının cana yakın olmasıdır. Genelde doktorların hastalara yardım etmek istediklerine inanırlar. Açık hava sporlarına düşkündürler ve temiz hava onlara çok iyi gelir. İncitici sporlardan hoşlanmazlar ve genellikle tenis, balık avlama ve kayak gibi tek başına yapabilecekleri sporlarda başarılı olurlar.

  Kova'lar ilerleyen yaşlara kadar kendilerine iyi bakarlar. Ancak
  bazı kovalar fazla yemek yeme ve çok sigara içme nedeniyle hastalıklara yakalanabilirler. Fakat bu yemek yeme işini abartmaları yemeğe olan düşkünlüklerinden değil genelde çevreye sinirlendiklerinden olur.
   
 5. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Kova Burcu İş Hayatı

  Kova burcu insanından iyi bir iş ortağı olur. Sessiz ve dürüst davranışlarıyla burçlar kuşağında her yönden denge sağlayabilen tiplerdir. Güvenilir ve akıllı çalışmalarıyla ün kazanabilirler.

  Kovalar acil durumlarda serinkanlı olamazlar ve kavgacı bir tutum sergileyebilirler. Böyle durumlardan sonra ise ortamı yumuşatma ve düzeltme yetenekleri vardır. Keskin zekalarıylar işleri pratik bir biçimde dzene sokarlar. Siz bunalımlı işleri idare ederken ortağınız kova diğer işleri çözümleyecektir. Anlaşmazlıklardan hoşlanmayan kova tartışmalardan kaçarak sorunları iyi niyetiyle çözüm yoluna ulaştırmaya çalışır. İçinde bulunduğu olaylar çabuk kavrayamaz fakat çok hoşgörülü ve geniş düşüncelidir. Modern ve ileri görüşlü olmasına rağmen kurulu düzeni bozmaya karşıdır. Yeni düşüncelerini seçim yapmanız için önünüze serecek ve kararınıza uyacaktır. Düşünceleri her zaman makul ve uygulanabilir niteliktedir. Mali konularda güvenilir bir ortaktır. Ve mümkün olduğu kadar para konularına karışmamaya çalışır. Paraya çok önem vermediği halde kazanmaya özen gösterir. İşi geliştirmek için gerekli olan harcamaları yapmaktan kaçınmaz. Bir harcamaya karşı çıkıyorsa biliniz ki o parayı daha yararlı bir işe yatırmak niyetindedir. Onu biraz soğuk bulabilirsiniz. Heyecanlı ve duygusal bir ortak arıyorsanız, Kova'yı bırakın! Kişiliğinize saygı gösterir ve sizden de aynı davranışı bekler. İstediğiniz, beğendiğiniz şeyleri anlamak gibi iyi bir yönü de vardır. Çevresinde dostça davranışları ile çok sevilir ve beğenilir. Dedikodu yapmaz, sırları ele vermez. Ancak heyecanlı tepkiler beklemeyin. Düşüncelerinizi kabul ediyorsa beğenmiş demektir. Geleneklerine ve alışkanlıklarına son derece bağlıdır. Bu ortakla iyi çalışabilmek için onun bir idealist olduğunu kabul etmelisiniz. Yolsuzluklardan ve yasadışı işlerden hiç hoşlanmaz ve uzak durur. Kova ortağınız iyi bir arabulucudur. Aynı zamanda olayların her yönünü kavramadan çabuk karar vermez.
   
 6. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Kova Burcu ve Aşk

  Kovalar karşı cinse her zaman çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Bir kovanın yaşamı tamamıyla kendisine aittir ve yaşamını kendi arzusuna göre düzenler. Başka insanlara çılgınca gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir. Dışardan bakıldığında bazen soğuk, mesafeli ve kendini beğenmiş gibi dursa bile, aslında diğer insanlara değer veren, onları düşünebilen ve kimi zaman da bağlanabilen bir yapısı vardır.

  Kova burcu insanı çok insancıldır ve hayata gerçekçi yaklaşır. Yaşamında iyimserlik temel ilkesidir. Flört etmeyi sever ve dostlukları sağlam olur. Etkili ve iyi bir konuşmacıdır. Fikirlerini hiç çekinmeden dile getirir ve diğer insanların fikirlerine saygı duyarak eleştirileri rahatlıkla karşılar. Esneklik ve tolerans Kova'nın en önemli karakteristikleridir. Savunmaya geçmeden önce iyice düşünen kova insanı, hiçbir zaman çok kıskanç ve aşırı duygusal bir yapı sergilemez. Kova'nın ilişkiye başlayabilmesinde; enteresan deneyimler, farklı ortamlar, değişiklikler, partnerine daha yakınlaşmasında önemli ve etkili role sahiptir. Kova'nın ilişkisini geliştirmek ve güven duymak için zamana ihtiyacı vardır. Küçük hataların ilişkide gündemde olması büyütülmesi Kova'nın rahatsızlık hissetmesine neden olur. Yanlışları durmadan dile getiren bir partner, Kova'nın kendisini mutsuz hissederek, uzaklaşmasına yol açar. Her ilişkide olduğu gibi aşktada Kova insanının tam anlamıyla kendini teslim etmesi, kişiliğini olduğu gibi ortaya koyması zordur. Karşı taraf sadakatini koruduğu ölçüde, O da sadık kalacaktır. Kovalar söz vermeyi pek sevmezler ancak söz verdiklerinde ise mutlaka yerine getirirler. Kovalar açısından aşırı talepkar, kıskanç ve eleştirici tutumlar ilişkide soğukluğa hatta ayrılığa neden olur. Kova yaşamı paylaşabileceği, beraber gelişebileceği, yeni deneyimlere beraber atılabileceği, akılcı ve akıllı bir eş arayışındadır.

  Kova burçları alışılmamış aşklara yönelen tiplerdir. Bir kova burcu insanını elde etmek isteyen kişinin çok geniş bir iç dünyası ve ilerici görüşleri olmalıdır. Sevdiklerini idare etmek eğiliminde olduklarından bu konuda çoğu zaman düş kırıklığına uğrayabilirler. İstekleri olmadığında huyları biraz terstir.

  Kova Burcu Erkeği
  Kova burcu erkeği aşkta engellerle karşılaşmaktan hoşlanır. Duygusaldır, kaprislidir.

  Kova Burcu Kadını
  Kova burcu kadını aşık olmaz hayran olur. Ama hayranlığı geçti mi de aşkı ölür.
   

Bu Sayfayı Paylaş