Burc Uyumu OĞLAK /2013

Tartışma 'Burçlar ve Fal Dünyası' içinde başlatan Şimal, 4 Ağu 2013.

 1. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Oğlak Burcu Kadını ve Diğer Burçlardan Erkekler

  Oğlak burcu kadını ve Koç burcu erkeği:Enerji ve fantazi dolu, dinamik Koç burcu erkeği başlangıçta sizi cezbedecek bir tiptir. Onu bir eş olarak seçtiyseniz, atılgan tarzına alışmak zorundasınız. Koçla çıkan biri onun karaya ineceği yeri ve zamanı asla bilemez. Kesin olan bir şey varsa, bunun gerçekten heyecanlı olacağıdır. Koç burcu erkeğiniz kendi yoluna gitmeyi sever ve kendini bağlanmış hissetmekten pek hoşlanmaz. Onu, asla bir kılıbık haline getiremezsiniz. Akıllı bir Oğlak kadını eşine onun kadar güçlü olduğunu göstermez. Koç erkeği, saldırgan ve huzursuz bir şekilde, istediği şey için savaşmaya hazırdır, tabii ki sizin için de. Aşkta onunla beraberken sadece düşleyebileceğiniz mutlulukları yaşarsınız. Bazen de biraz fazlasını. Yatağa gömüldüğünde, misyoner pozisyonu onu hiç ilgilendirmez. Eğer bu bir yataksa... Çok kıskançtır ve sizi, beklemeyeceğiniz kadar tepeden tırnağa sahiplenir. Kendisi yataktan yatağa koşan biri olmayı sever. Buna karşın sizden mutlak sadakat bekler. Sorun, masum olsalar bile oyunlarını ne kadar süre görmezden gelebileceğinizdir. Para ikiniz arasında uyumsuzluk yaratabilir. Çok para kazanabilir, ama bunu doğru kullanabilmeyi bilemez. Eğer bu adamı bir koca haline getirmek istiyorsanız, finans konusundaki sorumluluğu üzerinize almalısınız.

  Oğlak burcu kadını ve Boğa burcu erkeği:Boğa burcu erkeği sorumluluk sahibi, evcimen, iyiliksever, hırslı ve çalışkandır. Ailesine iyi bakar. Tek kelimeyle bütün kayınvalidelerin rüyasıdır. Ayrıca hiç düşünmeden evin yönetimini ve sorumluluğunu size bırakacağını tahmin etmelisiniz, çünkü size güvenebileceğini bilir. Sizin açınızdan bir parça romantizmin zararı olmaz, çünkü sonuçta eşiniz Venüs tarafından yönetilen bir burçta doğmuştur. Sizin de belli konuları en azından onun kadar iyi bildiğinizi fark etmemesi için kendinizi ara sıra "küçük aptalcık" olarak göstermek zorunda kalabilirsiniz. Size ve ailenize göstereceği özen sayesinde hiçbir şeyin yokluğunu hissetmeyeceksiniz, para konusun da tartışmalar size yabancıdır, çünkü kadın olmanızı takdir ettiğinden, gardırobunuzu hesabından donatmanıza ses çıkarmayacaktır. Evlendikten sonra çalışmak istemeniz, onu mutlu etmeyecektir. Onu kısa zamanda baba yapmanızı tercih eder.

  Oğlak burcu kadını ve İkizler burcu erkeği:Bu burçta doğan bir erkek, sizi çekecek niteliklere sahip değildir. Onun huzursuz ve sinirli tarzı sizi çileden çıkarabilir. Daima yapmak istediği, özlem duyduğu şey, farklılıktır. Tezatlar içinde mutlu yaşar. Bir kadın ondan gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığından emin olamaz, çünkü ifade tarzı ve davranışları daima çelişkilidir. Bir an sizi ilgiye boğarken, diğer an oldukça kayıtsız olabilir. Şanssız olaylardan sonra bir "tıkaç"' olarak İkizler erkeği, sizin içîn doğru değişim olabilir, çünkü o en derin istek ve endişelerinizi açabileceğiniz bir insandır. Elbette ortak tercihleriniz de vardır örneğin belli yer ve ülkeler ancak İkizler erkeğiyle bir yuva kurma niyetiniz, kızgınlığa yol açabilir. Sadece, bir kadınla devamlı bir ilişki düşüncesi bile, bireysel özgürlüğünün sınırlanması gibi geldiğinden, ona dehşet verir. Seve seve âşık olur ve her fırsatı da değerlendirir. Aşkta rutinlik onu sıkar ve bu tekdüzelik onu, düşmanca ve kavgacı yapabilir. Entelektüel üstünlüğünü daima yeni şeyler üzerinde kanıtlamalıdır. Bu üstünlüğünü kolayca kabul ederseniz, İkizler erkeği kendini hayal kırıklığına uğramış hisseder. Zaferini kutlamadan önce bir itiraz, protesto ya da kavga olmalıdır. Ona zevk veren hiçbir şeyden yeterli doyum elde edemez. Bu nedenle onu alkol ve uyuşturucudan uzak tutun, bu çok tehlikeli olabilir. İkizler burcu erkeğine para konusunda da dikkat etmelisiniz. Sahip olduğu varlıklar elinden uçup gidiverir. Banka hesabı kabardığında kendini huzursuz hisseder ve paradan kurtulmak için bahaneler arar. Emniyeti, sadece emniyetsizlikte bulur. Arkadaş olarak kalırsanız, birbirinizden sıkılmazsınız. İlişkinin devamında bu erkeğe bağlanmak isteyip istemediğinizi, iki kere düşünüp taşının. Onunla ortak bir gelecek çok emin değildir, ancak beraberlik tartışılmaz bir zevktir.

  Oğlak burcu kadını ve Yengeç burcu erkeği:Yengeç burcu erkeğini yakından tanıdıkça, onun ne kadar karmaşık biri olduğunu fark edeceksiniz. Devamlı değişen ruh hali onunla. beraber olan herkese hayatı zorlaştırır. Daima onu sevdiğinizi ispat etmenizi ister. Onunla basit bir ilişki ara mayın, sevgiyi fazla ciddiye alır. Yengeç burcu doğasından dolayı çekingendir. Onu evinden dışarı çıkarmak çok kolay değildir. Duygularının yaralanmasından neredeyse panik derecesinde korku duyar. Karşısında ki zayıf cinse karşı terbiyeli ve naziktir. Sizi hediye ve çiçeklerle şımartacaktır. Onun beklentilerine cevap vermek sizin için her zaman kolay olmayacaktır. Onu kırdıysanız, durum çok daha zor olacaktır; Yengeç erkeği kendisine uymayan şeyleri açıkça söylemek yerine, küsüp kabuğuna çekilmeye meyillidir. Yine de bu ilişkinin inanmak istediğinizden daha fazla şansı olabilir. Evlendikten sonra çalışmanız onu rahatsız etmez. Kendisi, kayıtsız şartsız sadık olduğundan, bunu eşinden de bekler. Sonsuza kadar sürecek, fırtınalara dayanıklı ve hiçbir şeyin sarsamayacağı bir aşka inanır.

  Oğlak burcu kadını ve Aslan burcu erkeği:İkiniz de sonradan açılırsınız. Aslan hayatınızın erkeği olacaksa, onunla büyük olasılıkla 20 yaşından sonra tanışacaksınız. Size takdir edildiğiniz hissini verecek ve tüm engelleri aşmanıza yardım edecektir. Ondan hoşlanırsınız, çünkü ölçülü, kuvvetli ve ateşlidir. Romantik bir âşıktır, cesaretli, yüce bir kalbi vardır ve aşkta cinsel mutluluğu bulmanız onun için önemlidir. Aslan burcu erkeği, kadında dişiliğince kim gücüne kendini kaptırır. Eşinin de bakımlı görünmesi ve moda kıyafetlerle başka erkekleri kıskandırmasından pek rahatsız olmaz. Ama bu nedenle, kıskanç olmadığını düşünmeyin. Dağın zirvesindeki tahtına kurulur, ama bu arada da aşağılık ölümlülerle rekabete girmek için, aşağıdaki vadiye indirilmekten korkar. Özeleştiri yeteneğine rağmen, başkalarının en çok da eşinin eleştirilerini çok zor hazmeder. Aslan burcu erkeğiyle uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız, onun hatırı için, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız. Ona güvenmeyi öğrenin. Sinirlerini bozduğunuzda tıpkı bir Aslan gibi kükrer. Sükunetinizi koruyun.

  Oğlak burcu kadını ve Başak burcu erkeği:Sizin için doğru erkek olup olmadığı, yıldızlarda gizlidir; ama kesin olan, onun sizi kendisi için doğru kadın olarak görmesidir. "Sabır", Başak burcu erkeğiyle ilişkiniz de neredeyse tüm hayatınızı kolaylaştıracak sihirli kelimedir. Bu nedenle size fiziksel olarak "yaklaşması" uzun sürebilir. Sizi meşgul edecek heyecanlı erkeklerden değildir, tersine yanında kendinizi rahat ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Beraber geçirdiğiniz bir akşamdan sonra kapıyı arkasından kapasanız da hemen yola koyulmayacak, yatak odasına davet edilene kadar bekleyecektir. İhtirasınızdan birazını Başak erkeğine verirseniz, aşk konularına kendini daha heyecanla vermesi daha kolay olacaktır. Başak burcu erkeğinin yanında parasal emniyeti bulacaksınız, ama bu istediğiniz her şeyi elde edeceğiniz anlamına gelmez. Ufak tefek şeyler için zaten zor kazanılan paralar israf edilmeyecektir. Evliliğe çok zor ve ancak kariyeri için yararlı bir hayat arkadaşı olup olmadığınıza, hayatını daha iyiye götürmek için yeterli paranın bulun masına ve faaliyetlerini rahatsız olmadan sürdürmesi için elverişli bir yuva sunabilmenize ilişkin düşüncelerine göre karar verir. Sonunda cesaretini toplayıp size aşkını açıkladığında, sözüne güvene bilirsiniz. Size kendince emniyet, güven ve sadakat sunacaktır. O, her şeyi titizlikle düşünen ve her şey için mantıklı kanıtlar ileri sürebilen bir erkektir. Ne de olsa zihin ve aklın gezegeni olan Merkür tarafından yönetilmektedir.

  Oğlak burcu kadını ve Terazi burcu erkeği:Çok zor karşı koyabileceğiniz cazibeli ve esprili bir erkektir. Ama o da terazinin salınması gibi, bir öyle, bir böyledir. Hayatındaki çoğu şey gibi aşk da o anki ruh haline bağlıdır tabii ki onun ruh haline. Tüm konularda değişimi sever. Terazi burcu erkeğini tek bir şeye bağlayabilecek girişim mümkün değildir. Buna karşın sebatsız bir karakteri yoktur. Sanatsal ilgileri olan, sohbetlerde eğlendirici ve tecrübeli bir arkadaştır. Bunu sizden de bekler. Eğer Picasso'yu Bethoven'dan ayıramıyorsanız, onunla asla bir tartışmaya girmemelisiniz. Aşk oyunu ve flört sanatına ustaca hakimdir. Buna karşın siz, kaçamaklarına göz yummayacak kadar kıskanç bir kadınsınız. Ancak bir Terazi erkeğiyle yaşamak istiyorsanız, bu gerçekle yaşamak zorunda kalacaksınız. Kararlılık ve azim Terazi erkeğinin tek güçlü yönleri değildir. Sizin gibi bu konuda sorun görmeyen bir eşi olması ne iyi. Oğlak burcu kadını olarak ev kadınlığındaki yeteneğiniz ve bakımlı evinizle gurur duyarsınız. Ne yazık ki Terazi erkeği gibi bu konularda tamamen kayıtsız bir eş seçtiniz. Bu adamı gerçekten isteyip istemediğinizi, belki biraz daha düşünmelisiniz, çünkü birbirinizi daha uzun süreli ve yakından tanıdıkça, ancak büyük bir çabayla bir araya gelebileceğinizi daha net anlayacaksınız.

  Oğlak burcu kadını ve Akrep burcu erkeği:Bir Akrep burcu erkeğinin yanına yaklaşmak bile sizin için tehlikelidir. Boynunda "Dikkat! Yüksek Gerilim" yazan bir levha taşımalıydı. İkiniz arasındaki ilişki hakkında açık tahminler vardır: Ya yürür ya da yürümez. Ya bu erkek sizi, bir mıknatısın çelik talaşını çektiği gibi çekecektir ya da daha ilk yakınlaşma denemenizde selameti kaçmakta bulacaksınız. Akrep burcunda doğan bu adama cinsel organları hükmeder. İhtiraslı, heyecanlı ve hesaplanamazdır. Sonuçlara katlanmak zorunda kalmadan sadece flört etmek istiyorsanız, ondan uzak durun. Bu adamı kıskançlıktan çıldırtabilirsiniz, bu bile ayrı bir tehlikedir. Hakimiyet hırsı ve kadınları boyunduruğu altına alma gücüne olan güveni, ihtirasını vahşiliğe çevirebilir. Onunla yaşayabileceğiniz bir aşk tecrübesi, sizi ihtirasın doruklarına çıkaracaktır. Birlikte oynadığınız aşk oyununda sizi uyaran her şeyden zevk alan ateşli bir eş olacaktır. Onun kur yapıp sizi fethetmesini istemiyorsanız, teslim olmanızı sağlayacak hiçbir riskten çekinmez ve her şeyi harfi harfine yapar. Sizi gerçekten seviyorsa, aşkı tam olacak ve sizi el üstünde taşıyacaktır. Güç için gayreti mesleki alanda da geçerlidir. Konsantre olma konusundaki alışılmamış yeteneği, cesareti ve girişimci ruhu, daima birinci olma çabasını destekler. Paraya önem verir, ama bu nedenle onu pinti olarak tanımlayamayız. İlişkinizde her şeyden çok fiziki çekim gücünün hakim olmasına alışmak zorundasınız. Akrep, ortalıkta yapılan eleştiriyi kaldıramaz, zayıflıklarının sadece ikinizi ilgilendirdiğini düşünür. Görünüşüne gelince, onu iyileştirmek için bazı şeyleri denemek zorundasınız. Bazen bu evlilikte selameti kaçmakta aramayı deneseniz de Akrep burcu erkeğinin çekim kuvveti öyle güçlüdür ki büyük bir olasılıkla yanında kalakalacaksınız

  Oğlak burcu kadını ve Yay burcu erkeği:Yay burcu erkeği neşeli, cazibeli ve manevi yönden zengindir. Size karşılaştığı en ilginç kadın olduğunuz duygusunu verir. Ancak kanmayın, aslın da kadınların hepsini ister! Delinip içine girilmesini istediği bir kalbi olan, duyguların adamıdır. Âşık olmak ister, ama bağlanmaktan çekinir, çünkü bağımsızlığı onun için her şeyin üstündedir. Arkadaş olarak hoşgörülü ve yanına yaklaşılması kolay biridir. Ona güvenebilirsiniz. Onu gerçekten seviyorsanız, ne olacak? Karar vermesi için daha ne kadar sabredecek ve evlenme teklifini bekleyeceksiniz? Daha sonra eşi olduğunuzda, her hangi bir yerde çingenelik yapmasına, eve vaktinde gelmeyerek yemeğin soğumasına sebep olması ve bunları önemsememesi yüzünden ona sinirlenmenize hayret etmesine alışmalısınız. Parayla olan ilişkilerinde şanssızdır, yine de gıpta edilmeye layık bir iyimserliği vardır. "Bir kapı kapanır, bir kapı açılır", onun gelecek için parolasıdır. Yay burcu temel felsefesine sadık kalır: "Ümit ediyorum". Şüphe siz Yayın sahip olduğu iyi yanları, ilk anda anlayamayacaksınız. Zorluğa düştüğünüzde, sizi hiçbir zaman ortada bırakmayacak ve güvenilir bir eş olarak koruyacaktır. Aşkta girişimcidir ve zengin buluşları vardır. İlişkiniz ne kadar uzun sürerse, birbirinize karşı duygularınız o kadar yoğun olacaktır.

  Oğlak burcu kadını ve Oğlak burcu erkeği:Oğlak burcu erkeğinin yapısıyla uğraşmak kolay değildir. Ancak aynı burç tan bir kadının şansı vardır. Oğlak burcu erkeğinin, sizin gibi kendini itici güç olarak arka planda tutmaya hazır ve hırslı bir kadına ihtiyacı vardır. İlişkiniz ancak bu şartlar altında sürekli olabilir. Gerçekten egoisttir. İş hayatında ve ailesinde konumunu tartışma konusu yapmaya çalışmanıza hoş bir tepki vermeyecektir. Duygulara gelince; büyük sözlerin erkeği değildir, şefkatli ve romantik aşk ilanlarını umutsuzca beklersiniz. Tıpkı diğer konularda olduğu gibi, duygusal konularda da acele kararlar vermeyecektir. Oğlak erkeğinin yaşamında her şey kendi içinde düzenli olmalıdır. Her şey kendi belirli yerinde olmalı ve öyle kalmalıdır. Evi, düzenli, temiz, siz ise mükemmel bir ev kadını ve ev sahibi olmalısınız. Oğlak erkeğini düşüncesizce davranan biri olarak tanımlayamayız. Size sadık olacaktır. Diğer erkekler gibi başka kadınların beğenisini kazanır, ama bunu evliliğini zora sokacak düşünülmemiş adımlar atmaya götürmesine asla izin vermez. Finansal konularda akıllı ve tedbirli davranır, ama cimri değildir. Oğlak burcu erkeklerinin, diğer burçların üyelerinden daha fazla "mantık evliliği" yaptığı bir gerçektir. Fakir bir kadına olduğu kadar, zengin bir kadına da niye âşık olunmasın? Dam altında aşk, bir villadakinden daha az romantik değildir. Oğlak erkeği mesleğinde kararlı ve azimlidir. Bu da sizin düşüncelerinize denk düşer, çünkü siz azimsiz, tembel bir erkeği asla sevemezsiniz. Oğlak burcu kolayca tekdüzeliğe düşebilir, onu hareket halinde tutmak için şöyle ya da böyle ufak çalkantılar yaratın.

  Oğlak burcu kadını ve Kova burcu erkeği:Kova burcu erkeği hoşgörülü ve açıksözlüdür, diğer insanlarla çok fazla ilgilenir ve birçok arkadaşı vardır. Birçok konuda sizin tam tersinizdir. Buna rağmen ve büyük bir olasılıkla bu kadar farklı olduğunuz için birbirinizi çektiğinizi hissedeceksiniz. Doğumunuzda etkili olan Satürn, sizi tekrar kıskacına aldığında, bu adam sizi ruhunuzun derinliklerin den çıkaracaktır. Ancak bir şeyi iyi bilmelisiniz: Kova erkeğiyle ilişki gibi tehlikeli bir işe girerseniz, çok fazla yalnız kalırsınız. Onu sıkıca bağlamaya çalışmak, tam bir zaman kaybıdır. O, özgür ve bağımsız olmalıdır. Sizin tersinize o, daha yaratıcı ama azimsiz bir insandır. Yani davranışlarının sözlerini takip etmesini, size ev işlerinde yardımcı olmasını ya da evinizi güzelleştirdiğinizin farkına varmasını hiç beklemeyin. Kova erkeği aşkta ustaca yakınlaşır ve büyük bir şefkat gösterir. Her şeye rağmen alışılmış bir şekilde, siz ilk adımı atana kadar bekler. Daima yeniliklere açık olmasına rağmen, temelde sadıktır. Ara sıra flört ediyorsa, bu sadece tanımadığı kişinin onda merak uyandırmasındandır. Dizginleri gevşek bırakırsanız tekrar eve gelecek kadar cesurdur.

  Oğlak burcu kadını ve Balık burcu erkeği:
   
 2. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Oğlak Burcu Erkeği Burç Uyumu

  Oğlak burcu erkeği ve Koç burcu kadını:Koç burcu kadınıyla evlenen erkek kendi kendini yöneten kumandan rolüyle yetinmelidir ya da yüz yıllık bir savaşa hazır olmalıdır. Savaş alanında amatörlere ve korkaklara yer yoktur. Bu kadınla boy ölçüşmek için fazlaca enerjiye ihtiyacınız olacak, çünkü ateşli ve atılgandır. Oğlak olarak doğuştan lidersiniz ve evlilikte de bunun böyle kalmasını istersiniz. Ama Koç burcu kadını, bu rolünüzü tartışma konusu yapmaya çalışabilir. Koruyucu patron rolünde bir erkeğe ihtiyacı yoktur, kendi başına çok rahat idare edebilir. Siz, kadının "evine daima özen göstermesi" gerektiğine inanırken, o tam bir işkadınıdır. Koç burcu kadını, aşka âşıktır. İhtiraslı ve duygu dolu bir yatak arkadaşıdır. Sekse, hayatın sunduğu en büyük zevklerden biri gözüyle bakar ve onu doğrudan ister. Mükemmel bir ev sahibidir. Ahçılık sanatındaki yetenekleri sınırsızdır. Koç kadınıyla ilişkiye girmeden önce ya da önemlisi, o sizinle ilişkiyi ciddi olarak düşünmeden önce bu kadının burcunun özelliklerini çok iyi öğrenmelisiniz.

  Oğlak burcu erkeği ve Boğa burcu kadını:Boğa burcu kadınını, diğer burçlardaki kadınlardan çok daha iyi anlarsınız. Evcil bir doğası vardır, ciddidir ve toprağa bu onun grubudur sağlam basar. Aşk ve evlilik konusunda ciddi düşünceleri vardır. Sevdiği ve karar kıldığı erkekseniz, bu ilişki sonsuza dek sürecektir. Geçici maceraların hayatında hiç yeri yok gibidir. İkiniz de sanatla ilgilisiniz. Edebiyat ve müziğe olan sevginizde birbirinizi tamamlarsınız. Mutlu bir aile yaşamı sizin için, tıpkı geleceğin güvencesi olan finansal dayanaklar gibi, çok şey ifade eder. Boğa burcu kadını iyi ve zevkli giyinir. Bu yönüyle onu savurgan olarak tanımlayabiliriz. Oğlak erkeği yaşamını onunla geçirmeye bir kere karar verdiyse, gerçekten sadık kalacaktır. Ve bu nedenden dolayı onu kutlayabiliriz. Çünkü Boğa burcu kadını tabiat olarak çok kıskançtır. Hollywood'un en iyi oyuncularının oynayabileceği tarzda ateşli sahneler ortaya koyabilir. Boğa kadını evlendikten sonra da işine devam etmek isterse, bunu reddetmemelisiniz, gerçekten çok inatçı olabilir. Bir şeye karar verdiyse, onu bundan o kadar kolay vazgeçiremezsiniz. Bu kadınla yatakta büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Her türlü baştan çıkarma sanatını çok iyi bilir, ihtirası, en cesur beklentilerinizi aşacaktır.

  Oğlak burcu erkeği ve İkizler burcu kadını:Cazibeli, manevi yönden zengin, şaşırtıcı derecede çok yönlü bir kadın, ateşlî ve hoşsohbet bir arkadaştır. Hızlı bir yaşam anlayışına sahiptir. Bununla beraber, aranızdaki uzun süreli bir ilişki uçurumun kenarındadır, çünkü yaşam anlayışlarınız çok farklıdır. Oğlak, genelde ne istediğini ve buna nasıl ulaşacağını tam olarak bilirken, İkizler burcu kadını, burcunun çift yönlü doğası tarafından yönlendirilir. Flört etmeyi sever, çünkü bu onun doğasında vardır. Çok sağlam bir ilişkiniz olsa da çekici erkeklere duyduğu ilgiden asla vazgeçmez. Aslında bu konuda çok ciddi olmadığı düşüncesi bile Oğlak açısından durumu katlanılır kılmaz. Bu kadın, aynı anda birkaç erkekle ilişkiye girmeye de meyillidir. Bu sizin Oğlak imajınızı bir güzel alt üst edecektir. Yanıtlamanız gereken soru, kalbindeki tek erkek olmadığınız bir kadınla uzun süreli bir ilişkiye girip giremeyeceğinizdir. En çok tatil akşamlarında birlikteliğinizden zevk alan ve temelde evcimen bir tipsiniz. Ancak İkizler kadınının yanında bu olanağa pek kavuşamayacaksınız, çünkü onun geceleri, partiler ve eğlencelerle doludur. Acaba siz buna alışabilir misiniz? İkizler burcu kadını, lüksü sever ve elde etmek için bazı şeyleri kullanabilir, seksi cazibesi dahil. Duygusal açıdan bağlanamayacağı için bu nedenle onunla "sadece" ateşli bir olay yaşamanız, büyük olasılıkla daha iyi olacaktır. Seksi silah olarak kullanmak ona zor gelmez. Bu silahı daha etkili kılmak için biraz da cazibe ve fantazi katacaktır. Kendinizi İkizler kadınının hayatıyla boy ölçüşmeye tayin edilmiş hissediyorsanız, bu deneyimi kârlı bulacaksınız. Hayatı bu kadar ilginç yapacak bir başka kadın daha var mıdır?

  Oğlak burcu erkeği ve Yengeç burcu kadını:Yengeç burcu kadınını, sığınağından çıkarmak zordur, mantığından çok duygularıyla hareket eder. Huysuzdur ve duygu galeyanıyla sizi çok hoş bir şekilde hareket halinde tutacaktır. Ruh hali, tıpkı bir soğuk, bir sıcak akan duş gibidir. Bir dakika sonra ne yapacağını asla bilemeyeceksiniz. Yengeç burcu kadınının güvenliğe çok ihtiyacı vardır tıpkı finansal açıdan eşinin bu ilişkiden beklentileri gibi. Sizde, sözünü tutan ve yanında olacak erkeği bulacaktır. Onda eksik olan, kendine güvendir, bu nedenle onu övmekten, iltifat etmekten ve etrafında uçuşmak ve aşkını desteklemekten asla yorulmamalısınız. Oğlak burcu bir ilişkide belirleyen olmaya çok önem verir, yine de işler düşündüğü gibi yürümediğinde, hemen sığınağına çekilen bir eşe bakmanın tüm zevkini kaçırması imkân sız değildir. Oğlak burcu erkeği olarak, övme ve iltifat etmenin her şekli konusunda çok duyarlısınızdır. Yine de bir Yengeç kadınıyla ilişkiye girdiğinizde övgü ve iltifattan fazla bir şey beklemeyin, çünkü bu konuda çok tedbirli olacaktır. Yengeç, 12 burç içinde en evcimen olandır, Yengeç burcu kadını size hoş bir yuva sağlamak ve akşamları eve geldiğinizde sizi bir içkiyle şımartmak için devamlı çabalayacaktır. Kendini aşka vermek onun için zordur, ama bu kadını fethetmek istiyorsanız, gülleri, mum ışığını ve şampanyayı göz ardı etmemelisiniz. Kolay ve hızlı bir fetih olmayacaktır, çünkü Yengeç kadını seksin ötesinde bir aşk aramaktadır ve bu, bir yuva, çocuklar ve sakin bir ilişki anlamına gelir.

  Oğlak burcu erkeği ve Aslan burcu kadını:Şüphesiz, Aslan kadınında sizinle boy ölçüşebilecek bir eş bulacaksınız. Atılgan, kestirilemez ve baştan çıkarıcı bir kadındır. Onu dizginleme denemeleriniz boşa gidecektir. Sonuçta o hayvanlar âleminin kraliçesidir. Aslan burcu kadını kendisine bir hanımefendi gibi davranılmasını bekler; bu sizin için sorun değil, çünkü Oğlak olarak siz, doğuştan centilmensiniz. Onun gözünde erkekler, içten ve dürüst olmalıdır ve sizinle ilişkisinde kendini çok iyi hissedecektir. Çevresindekiler arasında sizi daha gözde buluyorsa; bunu gizlemez, çünkü kendini duygularına kaptıracaktır. İhtiraslı bir volkandır, seks konusunda tüm sınırlarınızı aşacaksınız. Ama Aslan burcu kadını, bir ilişkide bireyselliğinden feragat etmeyecektir, bu nedenle hemen onu değiştirme ye ya da ona emirler vermeye kalkışmayın. Oğlak olarak parayla becerikli şekilde uğraşırsınız, ama sizi cimri olarak tanımlamak abartılı olur. Aslan burcu kadınını kazanmak istiyorsanız, özenle sakladığınız "mangırları" çantasına daha az koymalısınız, çünkü bu bayan her şeyin en şıkını tercih eder. Çocukları çok sevmesine ve onlarla iyi ilişkiler kurmasına rağmen, Aslan burcu kadını bir aile oluşturmayı zamana bırakacak ve hemen bir sürü çocuk sahibi olmak istemeyecektir. Sonuçta insanın hayatta başka ilgi alanları da vardır ve sizin ilişkinizde bunların çoğu ortaktır.

  Oğlak burcu erkeği ve Başak burcu kadını:Başak burcu çok hoşgörülü, sabırlı ve iyi huylu olabilir, ama aynı zaman da çok kararlıdır ve ayakları yere sağlam basar. Bir kadında değer verdiğiniz birçok özelliğe sahiptir. Mutlu ve uzun süreli bir ilişki yolunda hiçbir engel yoktur. Başak burcu kadını, düzene ve temizliğe çok dikkat eder. İlgi alanı, evdir. Evde her eşya belirli bir yerde durur. Güvenilir ve dürüsttür, Başak burcu kadınıyla sadık ve kaçamak yapması imkânsız bir kadın kazanırsınız. Güçlü bir sorumluluk duygusu vardır. Bir şeye karar vermişse, ne siz ne de kafasına yiyeceği bir çekiç dar besi onu bundan vazgeçiremez. Onun yanında hemen amacınıza ulaşamayacağınıza inansanız da gözünüz yılmasın. Bir buzdağı değildir, sadece kalbi mantığı tarafından yönetilen bir kadındır. Bu nedenle biraz sabrı göze alın, göreceksiniz herşeye değecek! Bu kadın, iyi bir gözlemcidir, içyüzünüzü hemen anlayacaktır. Baştan itibaren, meslek ve kariyerin sizin için ne ifade ettiğini bilir ve yükselme yolunuzu açmak için her şeyi dener. Daha iyi ve mükemmel bir eş asla bulamazsınız.

  Oğlak burcu erkeği ve Terazi burcu kadını:Terazi burcu kadınıyla arkadaşça ve uyumlu sayılabilen bir ilişki, Oğlak için kolay olmayacaktır. "Sevinçle gökyüzüne haykırmak"tan "ölümüne üzülme"ye kadar giden, ani ruh hali değişimleri, daima kalbindeki kadının yanında neyle karşı karşıya olduğunu tam olarak bilmek isteyen ve soğukkanlı düşünebilen Oğlağın gözlerinin önünde kırmızı bir örtü olacaktır. Terazi burcu kadınıyla uzun süreli bir ilişkiye girmek istiyorsanız, onu olduğu gibi kabul etmelisiniz. Onu değiştirmek ya da üzerinde baskı kurmak için her deneme er ya da geç başarısızlığa uğrayacaktır. Arkadaşça bir söz ve yumuşak ikna yöntemleri, bu kadının yanında başarılı olabileceğiniz tek araçtır. Buradan hareketle Terazi burcu kadınının en çok küçük noktalarda mükemmeliyetçi olduğu ortaya çıkar. Taleplerine uymayan bir şey olursa, sözünü esirgemez ve bunu herkesin de anlamasını sağlar. Terazi burcu kadını hırslıdır ve yeteneklerini, ev idaresini sağlayarak erkeği ne yemek pişirmekle tüketmez. Yani toplumun kendisine verdiği bu rolle mutlu olmaz. Yöneltilebilecek soru, acaba evlendikten sonra da kendi ilgi alanları ve eğilimleriyle meşgul olmayı isteyen bir kadınlı ilişkiye hazır olup olmadığınızdır.

  Oğlak burcu erkeği ve Akrep burcu kadını:Akrep burcu kadını kendisine benzeyenleri arayan bir enerji timsalidir. Siz de kesinlikle sıkıcı bir tip değilsiniz, ama onun yanında belki de daha sakin ve huzurlu bir hayatın özlemini çekeceksiniz. Dışarıdan bakıldığında aranızda bir ilişki olduğunun bile zor tahmin edilebileceği farklı tiplersiniz. Oğlak sakin ve huzurlu bir hayatı tercih ederken, Akrep burcu kadını her şey alışılmış gidişatında olmadığında, kendisini rahatsız hissetmez. Ama bu, emniyette olma duygusu olmadan yaşayabileceği anlamına gelmez. Bu kadını "akın, kara" olduğuna inandırmayı başardıysanız, vay halinize! Aldattığınızı fark ettiğinde, intikamı korkunç olacaktır. Hiçbir kadının gözü bu kadar dönemez. Onun yanında sahte tavır takınmak için hiç çaba harcamayın. Akrep kadını kendisi gibi içten ve dürüst olmanızı bekler. Böylelikle cinsel isteklerini sır olarak saklamaz ve açıkça belirtir. Sekste kibirlidir, taleplerini yerine getirmeyen bir erkeğe çok az sabredebilir. Onunla evlilik mi? Tahmin edebileceğiniz gibi, ya bir cehennem ya da bir cennet olacaktır. Bir orta yolu yoktur. Akrep burçları tüm burçlar arasında en aşırı olanıdır.

  Oğlak burcu erkeği ve Yay burcu kadını:Oğlak burcu olarak Yay kadınında ideal eşi bulacaksınız. Son derece olumlu, cazibeli, yardımsever bir insandır ve size daima iyi tavsiyelerde bulunur. Evlilikte size anneniz gibi bir arkadaş ve aynı zamanda âşık olacaktır. Yay burcu kadınında varolan gerçeklik anlayışı sizde eksiktir. Sizi harekete geçirirse çok fazla acı vermeyecektir. Bir Yay kadını size asla yalan söylemeyecektir. Gerçekleri ortaya koymuyorsa, bu yalnızca can sıkıcı konularla uğraşmak istemediğindendir. Yay burcu kadını severek spor yapar ve kendini dinç tutar. Fiziksel olarak formda kalmak onun için çok önemlidir. Büyük olasılıkla Oğlak erkeğini bir spor merkezine kaydetmeye çalışacaktır. Çok enerjiktir, ev idaresini, çocukları ve mesleği oyun oynarmışçasına bir araya getirir, yalnız önemli olan tekdüzeliğe düşmemesidir. Yay kadını, olmayacak iddialarda bulunmaz, buna rağmen harcamalara dikkat etmeniz yararlıdır, çünkü bazen paranın değerini bilmez.

  Oğlak burcu erkeği ve Oğlak burcu kadını:Bu ilişkide her biri diğerinin hareketlerini anlayacaktır, sonuçta aynı burçta doğmuşlardır. Bu bir abartı değildir. Bu ilişki başarılı olacaktır. Başarı ve maddi servet, Oğlak burcu kadınına çok şey ifade eder. O kadar ki kendi mesleki kariyerini, sizin meslek hayatınızda ona zenginlik ve varlığı garantileyecek lider pozisyonuna gelmenizi teşvik etmek amacıyla arka planda tutacak bir işkadınıdır. Bu sizi hayrete düşürecektir. Tıpkı sizin gibi Oğlak kadını da doğru ve güvenilirdir ve verdiği sözü tutmak için her şeyi yapar. Kendi tecrübelerinizden, Oğlakların çok duyarlı olduklarını gayet iyi bilirsiniz. Bu nedenle doğanızı dizginleyin ve eşinizi kırmamak için kelimelerinizi özenle seçin. Oğlak burcu kadını, ev işlerini seve seve halleder. Çocuklarına iyi bir annedir, ama abartılı bir katılığa da meyillidir. Sizin sadece vücuduyla ilgilenmediğinizden emin olduğunda, yatak arkadaşınız olacaktır. Çünkü uzun süreli bir ilişkide fiziksel çekimin tek başına yeterli olmayacağını bilecek kadar zekidir.

  Oğlak burcu erkeği ve Kova burcu kadını:Kova burcu kadını, eşinden daha büyük iddialarda bulunur. Her şeyden önce bu ilişki Oğlak için zor bir teşebbüs olabilir, çünkü diğer tüm burçlar içinde Kova, Oğlağa en az tahammül edebilen burçtur. Siz gerçekten tutucu bir tipsiniz, buna karşın o gerçekten dışa dönük bir insandır. Bu kadının tuhaf fikirler "repertuarı" bitmez tükenmez. Büyük bir olasılıkla onun gerçekten istediği kişi olamayacaksınız aslında ne istediğini o da bilmez. Ama Oğlak ne istediğini ve her şeyden önce de eşinin kendisinden başka kimseye ait olmadığını iyi bilir. Ama Kova kadını herkese ve hiç kimseye aittir. Kıskançlığınıza karşı tek bir tepki gösterir: Sizi terk eder. Kova burcu kadınının birçok ilgi alanı vardır, insanları desteklemeyi sever ve sadece evinin dışındayken değil, evdeyken de hoşsohbetlerden zevk duyar. Devamlı birilerinin gelip gitmesine ve sadece sallanan sandalyenizi değil eşinizi de paylaşmaya alışmalısınız. Acaba buna sonuna kadar katlanabilecek misiniz? Sebatsız yapısına rağmen, bu kadın parayla çok iyi geçinir. Varlık sizin tersinize ona pek bir şey ifade etmez. "Zamanın yaptığı tahribat" bile Kova kadınının iddialarını ve davranışlarını değiştiremez. Bu yönüyle onunla ciddi bir ilişkiye girmek çok büyük hatadır.

  Oğlak burcu erkeği ve Balık burcu kadını:Güzelliklerin gezegeni Neptün'ün yönettiği Balık kadını, çok seksi, sokulgan ve evcimendir. Çoğu erkek için ideal bir eştir. Sevdiği adamın bu mutluluk için kendini feda etmeye hazırdır kendisine yol göstermesini ister. Oğlak burcu olarak kendinizi koruyucu rolünde çok iyi hissedeceksiniz. Tıpkı sizin gibi Balık burcu kadını da hoş bir yuvayı sever ve evini döşerken çok büyük bir zevk ve beceri gösterir. O, her rolü oynayabilecek bir oyuncudur ve öyle iyi oynar ki oyunu ve gerçeği ayırmak gerçekten zor olur. Bununla size tam bir bulmaca sunar. Balık kadını çocuklarla çok iyi anlaşır ve onlara bir an önce ayakları üzerinde durmayı öğretir. Kötü bir şey yaptıklarında, "ceza"larını dağıtmak sizin görevlerinizdendir. Sizde hayatının erkeğini bulduysa, Balık kadınının mesleki çabalarını sınırlayın, çünkü aksi halde daima kasayı dolu tutmanız gerekebilir.
  alıntı
   
 3. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Oğlak Burcu
  Yıldızınız: Satürn. Disiplin ve düzen yıldızı.
  Grubunuz: Toprak. Negatif.
  Burcunuzun Türü: Öncü.
  Üstün Yeteneğiniz: Karar ve direniş.
  Emeliniz: Yükselmek.
  Amacınız: Yükseğe ulaşıp, başta olmak.
  Yenmeniz gereken huyunuz: Fazla meraklılık
  Uğurlu gününüz: Cumartesi.
  Uğurlu sayınız: 8, 9, 62, 122, 7544.
  Uğurlu taşınız: Lâl.
  Uğurlu renkleriniz: Kurşunî, koyu kahve rengi ve neftî.
  Uğurlu çiçekleriniz: Siyah gül, kadife çiçeği ve kamelya.
  Uğurlu kokularınız: Kamelya, çam, fulya.
  Uğurlu müziğiniz: Halk müziği.
  Uygun eş: Boğa, Başak.
  Muhtemel hastalıklarınız: Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları.
  Başarılı Olacağınız Meslekler: Madencilik, çiftçilik, mimarlık, plânlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, ticaret, devlet memurluğu ve kuyumculuk.

  Oğlak burcunda doğanlar çok çekingendirler. Karşı cinsten hoşlanırlar. Ama sevgileri fizikîdir. Duyguları ise, çok çabuk değişir. Aşklarına tam cevap almadan âşık olmazlar. Plânlı ve hesaplı oluşları, azim, sebat ve inatçılıklarıyla ve daima başta olmak arzularıyla hayatta maddî yönden başarılı olurlar. İmalâtçılık, toptancılık, inşaatçılık, madencilik, tarımcılık, eğitimcilik, politikacılık, tarihçilik gibi konularda basan kazanırlar.
  Çok iyi işçidirler; yönetme duyguları kuvvetlidir; akıl danışmaya gerek duymazlar. Şartlarının ve yeteneklerinin en iyisini yaparlar. İyi plân yapıp, işi bitirirler. Yaşlandıkları zaman tutumlu olurlar. En önemli özellikleri güven ve dikkattir. Hayal kurmayacak kadar pratiktirler. Soya çekimle gelen bir keder ve melankolileri vardır. Gelecek korkulan sebebiyle "Kara Günler" için hazırlıklı bulunurlar.
  Erkekler, politikada üstün bir yer ararlar. Başarılı liderler olurlar. Hem kadınların, hem erkeklerin bilgiye karşı bir istekleri vardır. Deney ve tecrübelerinden de bilgelik kazanırlar. Bazen sadece beklerler. Bu sükûnetlerini hızlı çalışmalarıyla telâfi ederler. Seyahat etmekten son Gerece hoşlanırlar. Yükselmek istekleri o kadar fazladır ki, bazen düşmanlık ve kıskançlıklar kazanabilirler.
  Kişilikleri iyi gelişmemiş olanlar içe dönük, cimri, şüpheci ve garip insanlardır. Tabiî olarak neşeli olmadıklarından rahatlamak için sıklıkla alkol ve uyuşturucu maddelere başvururlar. Geleceklerinin içinde bulundukları durumdan yararlanabilmelerine bağlı olduğunu bilmeleri gerekir. Dereyi görmeden paçalarını sıvayıp hem vakit ve hem de enerji kaybetmemeleridir.
   
 4. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Oğlak Burcu İş Hayatı

  Oğlak burcu insanı iki tiptir. Biri evcil oğlaklardır, diğeri ise biraz yabanidir ve gözü hep yükseklerde dışarılardadır. Evcil bir oğlak ortağı sıkıcı olabilir fakat, diğeri ortağınız ise yaşadınız demektir. Dürüst, pratik, çalışkan ve özenlidir. Burçlar kuşağında karşılaşabileceğiniz iş ve ticarete en yatkın kişidir. Yöneticilik konusunda onun üstüne yoktur. Ülkeler arası bir şirketin bile tüm bölümleriyle tek tek ilgilenebilir. En karışık işleri kolayca anlayıp çözümleyebilecek yetenektedir.

  Oğlak son sözün daima kendisinin olmasını ister. İşin merkezi olmakta direnecek ve bunu başarabilmek için sert bir disiplin kurmak isteyecektir. Sabırlı yapısı yanında çok ta tutucudur. Yeni usuller yerine, alıştığı ve güvendiği yöntemleri kullanmaya yatkındır. Çok uzun süre çalışmaksa niyetiniz bir oğlak ile ortak olabilirsiniz. Çünkü oğlak ortağınız işinden başka bir şey düşünmeyecektir. Ve sizden de aynı tutumu bekleyecektir. 24 saatlik bir çalışma sonrasında ondan teşekkür bekliyorsanız bunu unutun! Çünkü ortağınız bunu olağan sayar. Pratik yöntemler kullanmaz ama zamanı da iyi kullanır. Bir işe başlaması biraz uzun sürebilir fakat, işe başladıkan sonra o iş üzerine çözümler üretmeye ve işi bitirmeye çalışır. Bunun sebebi önce inceleyip araştırdıktan sonra işe başlamasıdır. Beklenmedik olaylar olasılığını da düşünerek bunlar karşısında önlemler alır. Hedefine birdenbire yükselmek yerine sağlam ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih eder. İşlerin düzenli gitmesine çok önem verir ve işler düzene girene dek te huzursuzluk içinde olur. Ayrıntılara önem verir, bu size biraz sıkıcı da gelse, onun bu özelliği işlerinizin yolunda gitmesini sağlaycaktır. Müşteri ve halkla ilişkiler konusunda ondan bir şeyler beklemeyin. Bir oğlak ortağıyla geçinebilmek size bağlıdır, çünkü işi sizinle yapmak yerine tek başına çalışmayı tercih edecektir. Ortaklıkta iyidir fakat aynı iş üzerine ortak çalışmaya yaradılışlı değildir. Asık yüzü ile sürekli çalışmasına katlanabilecekseniz ortaklığınız yürür. Tutumludur, gereksiz harcamalar yapmaz. Şirketin para işlerini ona bırakırsanız bu işi en şekilde başaracağından kuşku duymamalısınız, çünkü hiçbir şeyi şansa bırakmayacaktır. Bir iş sözleşmesini yapılacağı zaman yasalara uygun en iyi koşulları bulmakta ustadır. Bu koşulları da iyi değerlendirip sınırlarının dışına çıkmaz. İyi bir iş adamı ve güvenilir bir kişi olarak tanınmak ister. Sorumluluk duygusu gelişmiştir ve sorumluluk almayı sever. En büyük endişe ve korkusu ise ruhsal veya maddi güvensizliktir. Olası skandallara karışarak saygınlığını yitirmek istemez. Cömert bir patron değildir. Çalışanlarına dürüst davranır ama anlaşmasının dışında fazlasını ödemez. Zaman zaman haklı bir yakınmanız varsa kabul eder. Zamanını ve emeğini nasıl bol harcıyorsa para ve olanaklarını vermekte de o kadar eli sıkıdır. Oğlak ortağınız varsa yaratıcılık sizden gelmelidir. O ancak düşüncelerinizi en iyi biçimde uygular. Ortak ilgileriniz olduğu sürece başarılı olursunuz ama bilmelisinizki ondan geri kalırsanız o yalnız başına tırmanmaya devam edecektir.
   
 5. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Oğlak Burcu Kadını

  Oğlak burcu kadını ile birlikteyseniz bekleyeceksiniz. O da sizi uzun zamandır beklemiş ve bunu belli etmemiştir. Şayet aceleci bir yapınız varsa onu elinizden kaçırırsınız. Onun sizi tanıması ve güven duyması için zamana ihtiyacı vardır.

  Oğlaklar gerçekçi kişilerdir, dünyasında boş hayallere yer yoktur. Kısa süreli heyecanlar peşinde koşmak yerine uzun süreli sağlam ilişkileri tercih eder. Sorumluluk sahibi, sevecen, sıcak kanlı, mizah anlayışı olan erkeklerden hoşlanır. Aniden kararlardan ve son anda yapılan değişikliklerden hiç hoşlanmaz. Eğer onu bir yere davet edecekseniz, bunu bir hafta önceden yapmalısınız.

  Oğlak burcu kadınının karşı koyamayacağı teklif
  "Bir yıl sonra evlenmeye ne dersin?"


  Oğlak Burcu ve Sağlık

  Oğlak burcu insanı dişleri ve kemikleri yönettiğinden Oğlak'lar, ortopedik sorunlara ve diş hastalıklarına oldukça yatkın insanlardır. Bunun yanı sıra romatizma ağrıları çekmeleri de olasılıklar arasındadır.

  Oğlak'lar, ufak yaşlarda oldukça dirençsizlerdir fakat çocuk hastalıklarını atlattıktan sonra hastalıklara karşı oldukça dirençli olurlar. Yemek yeme konusunda ölçülü ve disiplinli olduklarından fazla yemezler. Rahatsızlıklarını anladıkları anda kendilerine özen gösterdiklerinde doktora gitmeye ve ilaca gerek duymadan iyileşirler. Gerçekten hasta olduklarında mantıklı, disiplinli davranışları ile iyi bir hasta olup doktorun öğütlerini aynen uygularlar. Acıya dayanıklı olan yaylar, acılara yakınmadan dayanabilir ve acı çektiklerini karşısındaki insanlara belli etmek istemediklerinden sessizce acı çekerler. Çok dikkatli olduklarndan kolay kolay kazaya uğramazlar.

  Oğlak burcu kemik, diz ve kasları yönettiğinden, romatizma ağrıları Oğlak'ların başlıca rahatsızlıklarındandır. Biraz somurtkan bir mizaca sahip olduklarından sinirsel gerginlikleri onlara fiziksel rahatsızlıklarmış gibi acı verebilir.
   
 6. Şimal

  Şimal Özel Üye

  Oğlak Burcu Erkeği

  Oğlak burcu erkeği, akıllı ve ciddi kadınlardan hoşlanır. Onun size hayran olmasını istiyorsanız, hayattan ne istediğinizi bilmelisniz. Ve tabi onu nasıl elde edeceğinizi de.

  Peki oğlak için hoş bir sürpriz ne olabilir? Yatak odanıza öenm verin, nevresimleriniz şık ve ipekten olsun. Bir de mum İşığında romantik bir yemek hazırlarsanız sevgili oğlağı çok mutlu edersiniz.

  Oğlak burcu erkeğini baştan çıkarma taktiği
  "Zekanızı kullanın. Akıllı kadından hoşlanır."


  Oğlak Burcu ve Aşk

  Oğlak burcu insanı ilk karşılaşmada soğuk bir izlenim yaratsa da aslında bu ihtiyatlı olmak durumu içerisinde geliştirdiği bir savunma mekanzimasıdır.

  Oğlaklar için kariyerleri hayatlarında önemli bir yer teşkil eder. Tiyatro, sinema, müzik ve çeşitli sanat dallarından hoşlanır. Genellikle entellektüel ve yaşam amaçları kendilerininkine benzer insanlarla birlikte olmayı tercih eder. Tartışmasını iyi bilen ve seven oğlak burcu insanı, ufak tefek problemlerde bile karşısındakine mutlaka yardımcı olmaya çalışır. Oğlaklar lüksü sever ve paranın, yaşam güvenliğini sağlayan önemli bir araç olduğunu düşünür. Oğlaklar dominant karakterlerdir ve onların aşkını kazanmak hiç te kolay değildir. Genellikle etmeyi değil ikna olmayı severler. Bir beraberlik yaşaması için karşı tarafın ciddiyetine inanması şart olan oğlakların, Sürekli fikir değiştiren, söyledikleriyle yaptıkları arasında farklılıklar olan insanlara karşı toleransı oldukça düşüktür. Oğlak insanı duygularıyla hareket eden, lyaşamlarını ona göre yönelendiren insanlarla birlikte olmak istemezler. Oğlaklar kontrolü olmayı, soğukkanlı davranmayı ve mesafeli davranış biçimini tasvip eden burç insanlarıdır. İlişkisini ciddiye aldığı için, karşısındaki insanın da ilişkide ciddi ve özverili olmasını bekler. Birlikte olduğu insan onun gururunu okşamalı, neşeli dakikalar yaşatmalı ve sevgisine inandırmalıdır. Bu durumda oğlaklar çok ihtiraslı, sevecen ve sadık bir aşık olabilir.

  Oğlak burcu insanı flört etmeyi sevmez, aşkı gereğinden fazla ciddiye alır. Danslardan, eğlencelerden, hızlı partnerlerden, aşkı hafife alanlardan her zaman kaçar. Gerçek sevgiyi ve sevgiliyi ararlar ve onu bulmak için gerekirse çok uzun süre beklerler. Ama zaman onların lehine çalışır çünkü sabırları sonsuzdur. Ama sonunda istediklerini mutlaka elde ederler.

  Oğlak Burcu Erkeği
  Oğlak burcu erkeğinin içten içe yanan bir ateşi vardır. Aceleci değildir.

  Oğlak Burcu Kadını
  Oğlak burcu kadını görünüşte soğuktur ama buna kanmamak gerek. Kendini kolay teslim etmez.
   

Bu Sayfayı Paylaş