Besle kargayı bahşiş toplasın/Artvin

Tartışma 'Artvin' içinde başlatan macka61, 13 Tem 2009.

 1. macka61

  macka61 Aktif Üye

  Besle kargayı bahşiş toplasın  [​IMG]


  Artvin'in Arhavi ilçesinde kıraathane işleten Ali Emiroğlu, yaralı halde bulduğu ve beslediği karganın diğer kuşların aksine son derece sadık bir hayvan olduğunu belirtti.
  Ali Emiroğlu, yaklaşık 3 ay önce kıraathanenin yanında yaralı halde bulduğu ve başında tüy olmadığı için Kel Ali ismini verdiği kargayı iyileştirdikten sonra beslemeye başladığını söyledi. Yörede yaygın olarak atmaca beslendiğini, bunun yanında kanarya, muhabbet kuşu gibi kafes kuşlarının da beslendiğini dile getiren Ali Emiroğlu, kendisinin ise karga beslediğini ifade etti.
  Karganın sanılanın aksine oldukça sadık bir hayvan olduğunu belirten Ali Emiroğlu, "Karga hiç de nankör bir hayvan değil. Aksine son derece sadık bir hayvan. Ona yaptığım iyiliğe vefa gösterircesine beni yalnız bırakmıyor. Ben ona alıştım o da bana" diye konuştu.
  Öte yandan Kel Ali isimli karga, kıraathane müşterilerinin de vazgeçilmez eğlencesi haline geldi. Müşterilerin bahşiş olarak verdiği madeni paralarla oynayan sevimli karga, kendisine uzatılan sigaraları da geri çevirmiyor ve gagasına alarak tüttürüyor.[​IMG]
  iha ​
  Yayın Tarihi : 12 Temmuz 2009 Pazar​
   

Bu Sayfayı Paylaş