Bayburt Üniversitesi'nin 2. Bahar Şenlikleri Başladı

Tartışma 'Karadeniz Üniversiteleri' içinde başlatan mataracı61, 1 Haz 2011.

 1. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  Bayburt Üniversitesi'nin 2. Bahar Şenlikleri Başladı
  01 Haziran 2011
  Bayburt Üniversitesince ikincisi düzenlenen bahar şenlikleri, şenlik meşalesinin yakılmasıyla başladı.

  Üniversitenin Dede Korkut Kampüsü'nde düzenlenen şenlik programına, Rektör Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, Belediye Başkan Vekili Şahin Kızılaslan, Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Ocak, İl Genel Meclisi Başkanı Raci Bayrak, AK Parti Bayburt İl Başkanı Yusuf Elçi, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

  Rektör Prof. Dr. Mollamahmutoğlu, yaptığı konuşmada, Bayburt Üniversitesi olarak Türkiye'de bir ilki başlattıklarını belirterek, "Bir proje oluşturduk ve bunun adına Sosyal Dayanışma ve Dönüşüm Projesi dedik. Çünkü kuruluşumuzda misyonumuz, öğrenci merkezli toplum üniversitesi. Bu proje çerçevesinde de ikinci bahar şenliğimizi başlatmış bulunuyoruz" dedi.

  "Üçüncü nesil üniversite" diyerek temelleri öyle kurduklarını ifade eden Mollamahmutoğlu, "Sizler kesinlikle buradaki halkla bütünleşerek, onlara çeşitlilik katarak , onlardan da çok şey öğrenerek büyüyeceksiniz. Siz yetişeceksiniz ve nitelikli eleman olarak bu ülkede görev alacaksınız. O nedenle bu şenliklerin bir parçası da cefakar Bayburt halkıdır" diye konuştu.

  Trabzon Belediyesi Mehter takımının konserinin ardından Rektör Mollamahmutoğlu, akademik personel ve öğrencilerle birlikte mehteran eşliğinde şehir meydanına kadar yürüdü. Bayburt Saat Kulesi Meydanı'nda, Mehter takımının konserinin ardından grup şenlik alanına döndü.

  Öte yandan, etkinlikler çerçevesinde öğrenciler ve çocukların eğlenmesi için Dede Korkut Kampüsü'nde büyük bir Oyun parkı ve Bayburt Eğitim Fakültesi önünde sanatçıların sahne alacağı platform kuruldu.

  Şenliğin ilk gününde Grup Gri ile Bayburt Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu konser verdi.

  - Bayburt (Anadolu Ajansı) 01.06.2011 10:38[2766115]
   

Bu Sayfayı Paylaş