Bafra pidesi tescillendi/Samsun

Tartışma 'Samsun' içinde başlatan macka61, 22 Ara 2009.

 1. macka61

  macka61 Aktif Üye

  Bafra pidesi tescillendi

  [​IMG]
  Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, patent hakkı kazanan Bafra pidesinin tescil belgesini Bafra Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Rızvan Aksoy'a verdi.
  Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 2005 yılında Türk Patent Enstitüsü'ne müracaat ederek Bafra pidesinin tescillendirilmesini ve coğrafi işaret olarak belirlenmesini talep eden Bafra TSO Başkanı Rızvan Aksoy'a patent hakkı kazanan Bafra pidesinin tesciline ait belgeyi verdi. Bafra pidesinin Bafra'ya özgü olduğunu, bundan sonra Bafra pidesinin standartları doğrultusunda yapılması gerektiğini belirten Bafra TSO Başkanı Rızvan Aksoy, Bafra pidesinin patenti için Bafra TSO Başkanlığı'nca Türk Patent Enstitüsü'ne 2005 yılının Mayıs ayında müracaat ettiklerini belirtti.
  Bafra pidesinin tanıtımda çok önemli bir unsur olduğun altını çizen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Böyle bir patent almayı hem ilimiz adına, hem Bafra ilçemiz adına çok önemsiyorum. Çünkü gelişen, güçlenen ekonomik ilişkilerde rekabetin arttırılmasının çok önemli bir yanı ve yönü de marka olabilmektedir. Marka olabilmekte patent alarak onun tescilini ve kullanım hakkını elde edebilmektir. Tanıtımda çok önemli bir değer olan Bafra pidesi böylelikle tescil edilmiş, coğrafi tescil sisteminde tüm Türkiye'de Bafra pidesi adıyla Bafra'ya ait bir değer olarak kullanılmayı hak etmiştir. Bu konudaki çabayı takdire değer buluyorum, sizi kutluyorum. Bafra pidesinin Bafra'nın tanıtılmasına çok önemli bir yararı olacağını düşünüyorum. Büyük bir mutlulukla bu belgeyi sizlerle buluşturuyorum" dedi.
  Belge teslim töreninde Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı ve Belediye Başkanı Zihni Şahin'de hazır bulundu.
  [​IMG]

  [​IMG]
  İHA ​
  Yayın Tarihi : 22 Aralık 2009 Salı 18:16:03 ​
   
 2. macka61

  macka61 Aktif Üye


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Turan Usta Bafra Pidesi


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş