Amasya Üniversitesi'nde Ek Yerleştirmeler..

Tartışma 'Karadeniz Üniversiteleri' içinde başlatan mataracı61, 6 Eki 2011.

 1. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu'nun, 2011-ÖSYM Ek Yerleştirme ile öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayacağı bildirildi.

  Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, yaptığı yazılı açıklamada, gıda ve tarımsal alanda söz konusu yüksekokulun kısa sürede önemli bir yere sahip olacağını kaydetti.

  Orbay şunları kaydetti:

  "Ülkemizde ve özellikle bölgemizde gıda ve tarımsal alandaki tohumculuk endüstrisi büyük bir gelişme içindedir. Gıda ve ziraat teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak üretim, kalite kontrol ve diğer laboratuvara dayalı alanlar önemli ölçüde sahasında uzman teknik elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Başarılı öğrencilere öğrenim bursu, yemek bursu, Part-time çalışma imkanı sağlanacak. Suluova Meslek Yüksekokulu öğrencileri bu yıl Amasya Üniversitesi Suluova Şeker Öğrenci Yurdundan da faydalanabilecekler."

  Suluova Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cengiz Yıldırım ise Suluova Meslek Yüksekokulu Amasya Üniversitesi'ne bağlı olarak 2010 yılında kurulduğunu anımsatarak şunları kaydetti:

  "Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi, Tohumculuk ve Endüstriyel Bitki Yetiştiriciliği olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Okulumuz 2011-2012 Eğitim - Öğretim yılında ek yerleştirme ile Gıda Teknolojisi ve Tohumculuk bölümlerine 80 öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayacaktır. Tohumculuk Programı, yüksek verim ve kalitede sertifikalı tohum üretimi ile bu ürünlerin kalite kontrolü, muhafazası, pazara hazırlanması hakkında yeterli bilgi ve pratiğe sahip nitelikli teknik eleman yetiştirmektir. Program mezunları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleri, Araştırma Enstitüleri ve Belediyelerde, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Satış Kooperatifleri ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, tohum üretim işletmeleri, tohum ve zirai mücadele ilaçları bayilikleri başta olmak üzere iş bulabiliyorlar."

  - Amasya
  (Anadolu Ajansı) 2 saat önce.. [3040764]
  06 Ekim 2011
   

Bu Sayfayı Paylaş