2011'de hangi burç ne yaşayacak?

Tartışma 'Burçlar ve Fal Dünyası' içinde başlatan mataracı61, 24 Ara 2010.

 1. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  KOÇ

  Son yılların en güzel günlerini yaşayacağınız bir döneme hazırlanın.

  Büyük şans gezegeni Jüpiter, 12 yıl aradan sonra tekrar burcunuzda ilerliyor. Yaşamın her alanında ilerleme ve genişleme getirecek olan bu hareket, mevcut olumlu etkileri, 5 Haziran sonrasında maddi konulara yoğunlaştıracaktır. Takip eden 1 yıl boyunca, iş faaliyetlerinin ve finansal yatırımların getirilerinin artması ile mülklerin değer kazanması, sık sık ana konular arasında yer alacaklardır.

  15 Mart yakınları, kendinizle ilgilenmek ve görünümle ilgili uygulamalar yaptırmak açısından uygun olacaktır. 3 Nisan ve sonrası ise, zaman zaman güçlenecek olan etkileri, yakın çevreyle ilişkileri derinleştirmek, sosyal alanda ön plana çıkmak ve bir hayalinizi gerçekleştirmek için çalışırken büyük yol kat etmek gibi konularda kullanmanızı sağlayacaktır.
  30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık arası dönemler, Merkür’ün geri hareketini gerçekleştireceği dönemlerdir. Bu tarihler arasında yanlış anlaşılmalar artabilir. İletişim cihazlarında arızalar, yeni alınan elektroniklerin doğru çalışmaması, randevuların unutulması, yeni imzalanan anlaşma ve sözleşmelerde aksaklık ve uyuşmazlıklar gündeme gelebilir. Özellikle 30 Mart tarihinde burcunuzda gerçekleşecek olan gerileme esnasında çok dikkatli olmalısınız.

  4 Ocak – 5 Şubat arasında kariyer yaşamında ani değişim ve sıçramaları tetikleyebilecek olan Güneş tutulmasının etkileri, kendilerini, terfi etmek, yeni bir kariyer yolu seçmek, daha fazla olanak ve fırsat sunan bir kuruma geçmek gibi temalar içerisinde, son derece olumlu şekilde gösterebilirler.
  1 Haziran’dan itibaren, basın-yayın organları ile ilişkili girişimler veya ilişkileri sağlamlaştırmak, kitap veya makale yayınlatmak, yakın çevre içerisindeki iletişimlerde yeni bir hava yakalamak, önemli kişilere ulaşmak, ayrıca kısa seyahatler ve kültürel gezilere çıkmak gibi etkiler gündemde yer tutarken, bunların tümü, 10 Aralık’taki Ay tutulması ile birlikte hiç düşünmeyeceğiniz noktalara vararak, yaşamınızı değiştirecek bir olaylar dizisi yaratabilirler.

  15 Haziran tarihindeki Ay tutulması ve 1 Temmuz tarihindeki Güneş tutulması ise bazı beklenmedik olumsuzlukları getirebilirler. 15 Haziran yakınlarında yurtdışı iş ve iletişimlerde aksamalar veya kopmalara, uzun seyahatlerde sorunlara, yerine getirilmesi gecikmiş görev ve sorumlulukların hukuki süreçlere yol açmasına karşı dikkatli olmanız gerekecektir. 1 Temmuz sonrasında, evinizle ilgili beklenmedik sorunlar veya masraflar, aile içi ilişkilerde var olan bir gerilimin iyice su yüzüne çıkması, uzaktaki akrabalarla görüşmelerde yanlış anlaşılmalar, dikkat etmeniz gereken konular arasına dahil olacaklardır.

  25 Kasım tutulması, yurtdışıyla ilgili konuları ve hukuki süreçleri, bu sefer çok daha olumlu bir şekilde olmak üzere gündeme taşıyacak ve çözüme bağlanmalarını sağlayacak şartlar yaratacaklardır. Bu süreç, eğitim yaşamı ile ilgili sıkıntılı bir dönemin de artık bitmekte olduğunu haber verecektir.

  2011 yılı, içinde barındırdığı dört Güneş iki de Ay tutulması nedeniyle düzensiz olarak nitelendirilen yıllardan biri olacak. Hayatınızın üç ayda bir yön değiştirmesine ve iç dinamiklerinin neredeyse sürekli bir dönüşüm halinde kalmasına hazırlıklı olmalısınız.
   
 2. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  BOĞA
  Jüpiter’in Koç burundaki hareketi, ayın ilk yarısı içerisinde, yaşamınıza daha fazla özen göstermek için biraz daha vakit bulmanızı sağlayacaktır.
  Özellikle de ileriki dönemleri planlamak konusunda daha derin düşünebileceğiniz günler içerisinde, kısıtlamaları aşmak veya hayatın herhangi bir alanında sizinle gizliden gizliye rekabet eden kişileri çevrenizden uzaklaştırmak daha kolay olacak. 3 Nisan yakınları, psikolojik baskılardan kurtulmak için önemli bir çözüm getirebilir. Mayıs’ın ilk haftası içerisinde de, hayatınızın yoğun olan önemli alanlarında, tüm akışı olumluya dönüştürecek bazı olaylarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunların arasında, eğitimler yoluyla kendinizi daha da geliştirmek, yurtdışıyla bağlantılı gelişmeler yaşamak ve uzun seyahatlere çıkmak da ana konular arasında sık sık yer alacaklardır.

  30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık arası dönemlerde gerileyecek olan Merkür, yaşamınızın hemen hemen tüm alanlarında yavaşlama ve duraklamaya sebep olacak şartları ifade edebilir. İletişimde sorunlar, yanlış anlaşılmalar, unutulan randevular, sözleşme ve anlaşma maddeleriyle ilgili olarak uyuşmazlıklar ve kısa seyahatlerde ufak tefek problemler, dönemin konuları olabilirler.

  Dört Güneş tutulması, iki de Ay tutulması barındıran 2011 yılı, yaşamınızdaki birçok şeyin, yaklaşık üç ayda bir değişip yeni bir yöne gitmeye başlaması şeklinde sonuç getirebilir. Ocak-Şubat dönemindeki, yabancılar, hukuk ve eğitim ile ilgili gelişmelerin yoğunluğunun ardından, 1 Haziran ve sonrasında, maddiyat büyük önem kazanacaktır. Bu dönemde yapacağınız hamle veya yatırımların, 10 Aralık yakınlarında önemli gelir kaynaklarına dönüştüklerini görebilirsiniz. Aynı zaman aralığı, zam veya prim almak gibi kavramları da gündeme taşıyacaktır. Ancak; 15 Haziran’dan itibaren vergi, borç, kira, aidat gibi, ödemeniz gereken meblağlar konusunda dikkatli olmalısınız. Hayatınızda, tazminat, telif hakkı, miras veya nafaka gibi hukuki boyutu da olan kavramlarla ilgili süreçler varsa, daha da dikkat etmelisiniz. Beklenmedik bir gelişme veya unutulan bir taksit, hesapta olmayan bazı giderleri beraberinde getirebilir ve kimi ayrıntılar da 25 Kasım’daki olumlu etkilere kadar sizi uğraştırabilir.

  1 Temmuz ve takip eden dönem, bilmediğiniz yerlere seyahat etmek, kısa gezilere çıkmak, dağ veya doğa yürüyüşü programı yapmak için uygun olmayacaklardır. Bu günler, yoğun iletişim içinde bulunduğunuz kişilerle anlaşmazlıkların daha sıklaşmaya başlayabileceği bir süreç de olabilirler. Diğer taraftan, sosyal hayatta parlamak, gruplar içinde öne çıkmak, popülarite ve saygınlığınızı artırmak gibi etkilerin de gündeme olacağı 4 Haziran sonrası dönemde, özellikle de 1-14 Ekim aralığı ile 3 Kasım ve 21 Kasım yakınlarında, aşık olmak, evlenmek, evlilik hayatında daha olumlu bir döneme girmek de 2011’in renkli yönlerinden olacaklardır.

   
 3. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  İKİZLER
  Dört güneş tutulmasının iki de ay tutulmasının gerçekleşeceği bu yıl içerisinde, üç ayda bir derin değişimler gündeme gelebilir. 4 Haziran’a kadar olan süreçte arkadaşlıklar, sosyal gruplar, sosyal bağlantılar konusunda çok olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Saygınlık ve popülaritedeki artışı, iş yaşamındaki bağlantılar yoluyla sağlanan bazı avantajlar destekleyebilir. Prestijli gruplara dâhil olmanın ön planda olacağı bu dönemin ardından, Jüpiter, 4 Haziran itibariyle, kısıtlamaları aşmak, psikolojik baskıları gidermek, gizli rakipleri veya düşmanları alt etmek konusunda önemli şanslar yaratacaktır.
  Merkür, bu yıl, 30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde gerileyecek. Mekanik ve elektronik cihazlarda arızalara işaret eden bu hareket, yeni cihaz alımlarında özellikle dikkatli olmanızı gerektirecektir. Ayrıca, yanlış anlamalar, iletişim kopuklukları, randevu yeri ve saati yanlış anlaşıldığı için kaçırılan randevular, kısa seyahatler veya günlük gidiş-gelişlerde yaşanabilecek arızalar, bu dönemlerin konularından olacaklardır.

  1 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek olumlu Güneş tutulması, yaşamınızın her alanında yeni başlangıçlara olanak verirken, devam ettirdiğiniz girişimlerde de hız kazanmanızı sağlayacak. Haziran sonrasında hayatınızın herhangi bir alanında çalışarak, özveri ve iyi niyet göstererek atacağınız tüm temeller, 10 Aralık yakınlarında size büyük kazançlar getirecektir. Nisan 2012’den sonra, bunların üzerinde yükselmeniz daha kolaylaşacaktır.

  15 Haziran yakınlarında evlilik, ortaklık, rekabet gibi alanlarda yaşanabilecek olumsuzluklara dikkat etmelisiniz. Biraz sabır ve hoşgörü göstermeniz, yerine göre de mücadeleci olmanız gerekebilir. Hayatınızın herhangi bir diğer alanında birlikte hareket etme kararı verdiğiniz kişilerin bireysel davranmaya başladıklarını da görebilirsiniz. Yapıcı tutumlar benimsemek, her şeyi, 25 Kasım’dan sonra, olduklarından da iyi hale getirmenizi sağlayacaktır.

  1 Temmuz Güneş tutulması ise maddi açıdan bazı sorunlar yaratma potansiyeline sahip olacak. Gelirde beklenmedik bir azalma, beklenmedik harcamalar, bir yatırımın getirisinin düşmesi veya mülklerde bekletilemeyecek bir tamir gerektirecek olan bir zarar, gündemin konularından olabilirler. Bu günler içerisinde, lüks harcamalar konusunda da daha tutumlu olmanız gerekecektir.

  Yılın genelinde, aşk, çocuklar ve hobiler gibi, yaşamın keyif veren yönlerinin de ön plana çıktığını göreceksiniz. 1 Haziran, 15 Haziran, 25 Kasım ve 10 Aralık tarihlerindeki tutulmalar da bu konuları daha da vurgulayacak kısa süreçleri, yan temalar arasına dâhil edebilirler.

   
 4. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  YENGEÇ
  2011 yılı, içinde barındırdığı altı tutulma nedeniyle, yaşamın sık sık dönüşeceği, yeniden yönleneceği, farklı farklı konuların birbiri ardına vurgulanacağı günler getirecek. 4 Ocak’ta kariyer yaşamını ön plana alan etkiler, 22 Ocak sonrasında ciddi bir terfi, kurum değişikliği, önemli iş teklifleri gibi konular etrafında şekillenecek olaylar meydana getireceklerdir. 20 Şubat’a kadar olan dönemde harcamaların artması, 3-27 Mart arasında büyük meblağlar kazanılması, 3-18 Ağustos aralığında bir kez daha harcamaların artması, yılın, parayla ilgili en yoğun dalgalanmaları olacaklardır.

  30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde gerileyecek olan Merkür, söz konusu tarih aralıklarında, iletişimi zorlaştırabilir. Hem yanlış anlaşılmaların, hem de iletişim cihazlarının arızalarının gündeme geleceği bu dönemler, yeni elektronik cihazlar almak, sözleşmelere imza atmak, kısa gezilere çıkmak konularında da olumsuz etkiler barındıracaklardır.

  1 Haziran Güneş tutulması, sizden gizlenen birçok şeyden haberdar olmanızı sağlarken, kısıtlamaları aşmak ve hayatın tüm alanlarında yeni girişimlere hazırlanmaya başlamak açısından da faydalı olacaktır. Sizinle gizliden gizliye rekabet etmeye çalışan kişilerin gerçek yüzlerini görmeniz de, nereden geldiğini şimdiye kadar anlayamamış olduğunuz engelleme girişimlerinin ortadan kalkmasına yardım edecektir.

  Güneş tutulmasının gündeme getireceği bu konularla bağlantılı olsun ya da olmasın, 15 Haziran’daki Ay tutulması ile birlikte, hayatınızın herhangi bir alanında size yardımcı olan veya yardımcı olur görünen kişilerle bazı anlaşmazlıklar ya da ayrılıklar gündeme gelebilir. Daha fazla görev ve sorumluluk yüklenebilirsiniz.
  Sabır gösterirseniz, 25 Kasım’dan itibaren hem yükünüz büyük ölçüde azalacak, hem de insanlar, bu sürede gösterdiğiniz çabalardan ötürü takdirlerini, sizi çok memnun edecek (olasılıkla bazı önemli faydalar da sağlayacak) şekilde göstereceklerdir.

  1 Temmuz tarihi ise yaşamınızın ihmal etmiş olduğunuz alanlarına çok büyük vakitler harcamanızı mecbur tutacak bazı olumsuzluklar meydana getirebilir. Bu tarihe kadar olan süreçteki hamlelerinizin niteliklerine bağlı olarak prestij kaybı yaşamak ve size duyulan güvenin azaldığını görmek, bazı çevrelere uzak kalmak, potansiyel tehlikelerden olabilir. Davranışlarınız, çalışmalarınız, özeniniz ve imajınız konusunda çok dikkatli olmalısınız. Aynı günler, ilişkilerle ilgili bazı sorgulamalara yönelmenize neden olacak şartlar da yaratabilirler. Yine de bu şartlar, 14 Temmuz yakınlarında ortadan kalkacaklardır.

   
 5. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  ASLAN
  Bu yıl, Aslan’lara, maddi alanda rahatlama getirecektir. Yabancılarla ilişkiler ve ortaklıklar, uzun seyahatler, eğitim alanında başarı ve hukuk alanında olumlu gelişmeler de, içinde 6 tutulma barındırdığı için oldukça yoğun olacak bu yılın ana konuları arasında yer alacaklardır. Ocak – Şubat dönemi, günlük işlerde hafifleme, görev ve sorumlulukların paylaşımı, sağlık sorunlarının giderilmesi gibi olumlu etkileri beraberinde getirirken, 4 ve 18 Mayıs tarihleri de kariyer gelişimi açısından büyük önem taşıyacak fırsatları yaşamınıza dâhil edecektir. Eşit derecede önemli başka fırsatları, 29 Ekim – 10 Kasım arasındaki süreçte de karşınızda bulabilirsiniz.
  30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde gerileyecek olan Merkür, iletişim kopuklukları, randevuların iptal edilmesi veya unutulması, elektronik cihazların arızalanması gibi olumsuz şartlara işaret edecek. 3 – 26 Ağustos arası döneme, Merkür, Başak burcundan sizin burcunuza gerileyeceği için özellikle dikkat etmeniz gerekecektir.
  1 Haziran tarihi, sosyal alanda prestij artışı getirirken, kendinizi daha sık yeni gruplar içerisinde bulacaksınız. Kalabalıklar arasında öne çıkmak, daha da fazla ilgi ve saygı görmek dönemin olumlu etkilerinden olurken, bu dönem içerisinde başlayacak bir süreç, 10 Aralık yakınlarında, büyük bir dileğinizin de sonunda gerçekleşmesini sağlayıp, 2011’i, yaşamınızın önemli yıllarından biri haline getirebilir.
  15 Haziran tarihi ise aşk ilişkileri ve çocuklarla iletişim gibi konularda sizi zorlayabilir. Kıskançlıklar, anlaşmazlıklar, hatta güç savaşları, aşk ilişkilerine gerilim getirirken, çocukların isyankâr tavırları veya kendi bildiklerini okumaları, yaz döneminde, üzerine düşmeniz gereken sorunlardan olabilirler. Yapıcı tutumlar, anlayışlı yaklaşımlar ve duygudaşlık devreye girerse, 25 Kasım yakınlarında her şeyi tekrar rayına oturtup rahatlayacaksınız.

  1 Temmuz Güneş tutulması da bu yılın zorlayıcı tutulmalarından olacak. Gizli rakip ve düşmanlara dikkat etmenizi gerektirecek bu dönemde, gizlemeye çalıştığınız bazı gerçeklerin açığa çıkması da gündeme gelebilir. Psikolojik baskı hissedenlerin, bu soruna çözüm arayacağı günler, olumlu yönde, kimin gerçek dostlarınız olduğunu görmenizi sağlayacaktır. İleriki günlerde, yaşamınızın herhangi bir alanında ilişki içinde olacağınız insanları seçerken, onların gerçek motivasyonlarını ortaya koyan hareketlerini, mimiklerini ve ifade şekillerini de daha rahat tanıyabileceksiniz.

  Yılın son iki ayı, yaratıcılık ve sanat alanlarında güzel etkiler meydana getirecekler. Sanat eserleri yaratmak, sanatsal hobilerle rahatlamak, problemlere yaratıcı çözümler getirmek ana konular arasında yer almaya başlayabilirler. Kasım sonları ile Aralık başı, çocuk sahibi olmak isteyen Aslan’lara da bir hamilelik haberi getirecektir.

   
 6. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  BAŞAK
  Bu yıl içerisinde, pek çok nedenle sık sık seyahatlere çıkabilirsiniz. 7 Mart, 28 Mart, 16 Mayıs ve 21 Mayıs tarihleri, çokça çaba gösterip değerlendirmeye çalışmanız gereken maddi fırsatlar getirecektir. Bu fırsatları kullanarak sağladığınız getiriler, Ağustos’tan sonra gündeme gelebilecek beklenmedik maddi sorunlardan daha kolay sıyrılmanızı sağlayabilirler.
  30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde gerileyecek olan Merkür, elektronik cihaz arızaları veya cep telefonu veya dizüstü bilgisayarınızın çalınması gibi olumsuz şartlar yaratabilir. Kısa seyahatlerde gecikmeler, anlaşma veya sözleşme maddeleri üzerinde uzun tartışmalar, sözlerin yanlış anlaşılması, randevuların unutulması gibi sorunlar da gündeme gelebilir. 3 – 26 Ağustos tarihleri arasındaki gerileme, Merkür burcunuzdayken başlayacağı için daha baskın etkiler yaratabilir.

  1 Haziran yakınlarında, kariyer gelişimine doğrudan veya dolaylı olarak etki edebilecek birçok olumlu gelişme yaşamaya başlayacaksınız. Bu dönemdeki hamleleriniz, daha girişim aşamasındayken bile ses getirip isminizi ön plana alabilirler. Terfi etmek, daha uygun çalışma şartlarına sahip bir kuruma geçmek, yurtdışında çalışmaya gitmek de yine dönemin konularından olabilirler. Kariyerinize odaklandığınız bu süreçte, 15 Haziran yakınlarında ev hayatında çıkabilecek beklenmedik sorunlar ise dikkatinizi dağıtabilir. Evle ilgili atlanan bir ödeme, bir tamirat gerekliliği, aile içinde doğan bir gerilim, vaktinizi alabilir. 25 Kasım tarihinde her şeyi yoluna koyacak olan etkileri alana kadar, kendinize ayırmayı düşündüğünüz vakti, aile ilişkilerine ve yaşadığınız yerle ilgili konulara vermeye devam edebilirsiniz.

  1 Temmuz tarihi ise sosyal iletişimlerle ilgili konularda bazı sıkıntılar yaratabilir. Arkadaş çevrenizden bir kişiyle ilişkileri sonlandırmanıza neden olacak bir tatsızlık yaşayabilirsiniz. Sosyal bir grupla fikir ayrılığına düşmek, gruplar arasında geri planda kalmak da dönemin olumsuz etkilerinden olabilirler.

  9 ve 13 Ağustos tarihleri ile Ekim ayının tümünde sizi bekleyen potansiyel maddi sorunlara hazırlıklı olmak için lüks harcamalara, aşırı kişisel masraflara, kredi ve borçlara dikkat etmenizi gerektirecek olan bu yıl, sizi, 2012’ye, son iki ayda rahatlamalarla uğurlayacaktır. Sorunlara çözüm bularak akışı kontrol altına alma; karışık şartlar yaratmış olan, başka insanların da dahil olduğu olaylarda otoriteyi tekrar ele geçirme; aile içinde birlik duygusunu güçlendirme; yeni bir ev satın alma ve var olanı çok daha güzel bir yaşam ortamı olacak şekilde tekrar dekore etme, yılın son dönemlerinin ana konularından olacaklardır.

  Ayrıca, Aralık ayında, eski ilişkilerin gündeme gelmesi, geçmişten kişilerin karşınıza çıkması, Haziran 2010’daki olayların tekrarlanması da bu yılın son dönemlerinin temalarını şekillendirecek roller oynayabilirler.


   
 7. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  TERAZİ
  Zayıflama, kişisel bakım, beden güzelliği gibi konular, bu yıl ön plana çıkabilirler. Ancak; zayıflamanız, koşuşturmacanın artmasının bir yan etkisi de olabilir. Her ne kadar Jüpiter, ortaklıklar, işbirlikleri ve evlilik ile ilgili güzel dönemler ve yeni sayfalar vaat etse de, Satürn’ün disiplini sizi zaman zaman zorlayacaktır. Birden fazla sorumluluk ve görev yüklenebilirsiniz ama bunların becerilerinizi keskinleştirdiğini ve genel olarak yetkinliğinizi artırdığını da göreceksiniz.
  Yanlış karar veya tercihler ile başlamış ilişkilerin sona ereceği bu dönem içerisinde, 26 Ocak, 29 Mart, 3 Temmuz, 9 Ağustos ve 16 Ağustos tarihleri, evlilik, çocuk veya yaşamın genel kuralları ile ilgili yeni şeyler öğrenme, uygulama ve yeni sorumluluklar yüklenme gibi etkiler yaratacaktır.

  4 Ocak tutulması ile birlikte ev hayatınıza daha fazla önem vereceğiniz bir sürece gireceksiniz. Aile ilişkileri hiç olmadığı kadar iyi gelişirken, evinizi tepeden tırnağa yenileme veya hoşunuza gidecek yeni bir eve taşınma şanslarıyla da karşılaşacaksınız.

  Takip eden 1 Haziran tutulması, yurtdışına seyahatler, yabancı kişilerle ortaklıklar, hukuki süreçlerde olumlu değişimler, eğitim hayatında başarı veya yeni başlangıçlara izin verecek gelişmeleri yaşamınıza dahil etse de, 15 Haziran’daki Ay tutulması, dikkatinizi aniden yakın çevre ilişkilerine ve yakın çevrenizle iletişiminizde benimsediğiniz yaklaşımlara çevirmenizi mecbur bırakacak şartlar yaratabilir. Yakın çevrenizdeki bazı kişilerle çatışmak, derdinizi veya bazı hareketlerinizin sebeplerini anlatırken zorlanmak, insan grupları karşısında konuşurken sorunlar yaşamak, dönemin olumsuz etkilerinden olabilirler. 25 Kasım’daki Güneş tutulması ise, bu alanlarda yeni yaklaşımlar benimseyeceğiniz, bazı ilgili kavramları daha farklı değerlendireceğiniz bir sürece işaret edecek ve yaşadığınız sorunları da bu yolla sona erdirebileceğinizi simgeleyecek.

  1 Temmuz Ay tutulması ise kariyerde bazı sallantılar getirebilecek niteliğe sahip olacaktır. Üstlerle çatışmalar, müşterilerle anlaşmazlıklar gibi sorunları idare etmek için daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir. Bu dönem içerisinde, insanların gözündeki imajınıza zarar verecek türden pervasızlık veya dikkatsizliklere de özellikle dikkat etmelisiniz.

  Merkür, 30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde gerileyecek ve her zamanki yavaşlama ve duraklama etkilerine işaret edecek. Yanlış anlaşılmalar, iletişim kopuklukları, cihaz arızaları, kısa seyahat sorunları ana konulardan olabilirler. Bu dönemlerde imzalanan anlaşma veya sözleşmelerin uzun vadede yararlı olamadıklarını da unutmamalısınız.

  Yılın son dönemleri, tutulma etkileri ile genel olarak olumlu geçecek. Özellikle yılın son iki ayı içerisinde sık sık seyahat etmeniz, güzel yerler gezip görmeniz, farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Ciddi uyuşmazlıkların son bulması, arkadaşlık ilişkilerinin derinleşmesi, yakın çevreye yeni insanların dâhil olması da bu dönemin diğer renkli etkilerinden olacaklardır.

   
 8. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  AKREP
  Bu yılın ilk yarısı, Akrepler için, sorumlulukların hafiflediği ve beden sağlığının geliştiği bir dönem olacak. İkinci yarıda ise Jüpiter’in etkileri ile bekâr Akrepler, uzun ilişkilerin ve evliliğin gündeme geleceği, evli olanlar da daha renkli süreçler geçirecekleri bir döneme adım atacaklar.
  Özellikle 1 – 14 Ekim arasında ve 3 ile 21 Kasım tarihlerini takip eden haftalarda, ilişkilerle ilgili çok önemli gelişmeler gündeme gelecektir. 4 Ocak tarihinde meydana gelecek Güneş tutulması ile birlikte yakın çevre ve iletişim konusunda yeni bir döneme adım atacak olan Akrepler, yılın ilk yarısında tanışacakları kişileri iyi incelemeliler; yılın ikinci yarısında, bu kişilerden biriyle yeni bir ilişki gündeme gelebilir. Tutulmayı takip eden dönem, kitap veya makale yayınlatmak gibi girişimler için de büyük şanslar tanıyacaktır.

  30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde gerileyecek olan Merkür, yanlış anlaşılmalar, iletişim sorunları, iletişim cihazı arızaları gibi konuları gündeme getirebilir. Bu dönemlerde alınan elektronik cihazların bozuk çıkması, yapılan seyahatlerin aksaması, imzalanan sözleşmelerinin kısa sürede geçerliliklerini yitirmesi de diğer sorunlardan olabilirler.

  Bu yıl, tam altı tane tutulma meydana geleceği için, diğer yıllara oranla daha hareketli olacaktır. Yaşamın yönü ve odak noktaları, 3 ayda bir değişebilir. 1 Haziran tutulması ile ortak kaynaklar, çalışmaların karşılığı olmayan piyango veya kermes çekilişi ödülleri ve kredi konularında çok olumlu etkiler alacaksınız. Borçları kapatma, verdiğiniz borçları tahsil etme, hukuki niteliği olan parasal konularda lehinize gelişmeler yaşama gibi etkileri ifade edecek olan bu tutulmayı takip eden 15 Haziran Ay tutulması ise, birdenbire harcamalarda artışı, mal/mülk için ertelenemeyecek bazı bakım veya tamirat giderlerini, iş faaliyetleriyle ilgili bir dalgalanma nedeniyle gelirdeki düşüşleri ifade edebilir. Bu dönemi tutumlulukla geçirmeye, alışverişte dürtülerinizi yenilmemeye özen göstermelisiniz. 25 Kasım tarihi, 15 Haziran sonrasındaki dönemin sorunlarını gidermekle kalmayıp, size, maddi açıdan daha da büyük refah sağlayabilecek bazı şartları getirecektir.

  1 Temmuz tutulması ise yurtdışı işleri, yabancılarla ilişkiler ve eğitim ile ilgili alanlarda beklenmedik sorunlarla karşılaşmanıza yol açabilir. Bazı uzlaşmazlıkların hukuki alana taşınmasına sebep olabilecek bu etkiler, uzun seyahatlerinizde de yolculuk belgeleriyle ilgili kimi sıkıntıları gündeme getirebilir.

  10 Aralık Ay tutulması, 25 Kasım’ın para açısından olumlu etkilerini takiben, bir kere daha ortak kaynakları ve çalışmaların karşılığı olmayan gelirleri gündeme alacak. Bekleyiş veya arayışların sonlanacağı, çözümsüzlüklerin giderileceği konular, olasılıkla finansman ve maddiyat konusunda ortak alınan kararlarla ilgili olacaktır. Aralık ayı, mevcut bir sağlık sorununuzun giderilmesi için derinlemesine bir tedavinin başlayacağı dönem de olabilir.


   
 9. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  YAY
  Bu yıl, sosyal iletişimlerin arttığı bir yıl olacak. Sadece yakın çevreyle değil, iş veya eğitim hayatından birçok insanla da iletişimlerin ilerleyeceği günler içerisinde, 4 Haziran’a kadar devam edecek Jüpiter etkisi, aşık olmak, çocuk sahibi olmak, hobilere daha fazla vakit ayırmak gibi konuları da gündeme taşıyacaktır. 12 Mart, 18 Mart, 4 Nisan ve 16 Mayıs tarihleri de şans oyunları, spor, sanat ve yaratıcılık ile ilgili her alanda olumlu gelişmeler barındırabilirler.
  4 Ocak tarihindeki olumlu Güneş tutulması, maddi kaynakları bollaştırırken, Şubat’a kadar devam edecek süreç içerisinde, düzenli gelirinizin sadece belli bir süreliğine değil, devamlı olarak daha yüksek seviyede kalmasına yardımcı olacak şartlar da hazırlayacaktır. Yılın ikinci tutulması olan 1 Haziran Güneş tutulması, evlilik, ortaklık, işbirlikleri, anlaşmalar gibi konularda yeni gelişmeler ya da açılan yeni, beyaz sayfalar anlamına gelecekse de, 15 Haziran tarihindeki Ay tutulması, yaşamınızın her alanında ani bitişlere ve kopmalara neden olacak şartları getirebilir.
  Hak edilenlerin daha değer kazanacağı, henüz hak edilmemiş olanların ise yaşamdan çıkacağı bu dönem içerisinde, yaşamın hangi alanlarında daha fazla çaba gösterilmesi gerektiği ortaya çıkacaktır. 25 Kasım’a kadar gündemde kalacak olan bu zorlayıcı etkiler, bu tarihten itibaren, bazı şeyleri yeniden ve daha dikkatli biçimde, uzun vadede kalıcı olacak şekilde kurmanızı sağlayacaklardır.

  1 Temmuz tarihi ise ortak kullanılan mal-mülk ve kaynaklar ile ilgili bazı sorunlu şartlar yaratabilir. Ödeme yükümlülüğünüz olmasına rağmen ödemesi atlanmış veya geciktirilmiş meblağlar nedeniyle bazı hızlı hamleler yapmanızı gerektirebilecek bu dönem, ister iş faaliyetleri, ister kişisel ihtiyaçların giderilmesi için olsun, borç veya kredi bulma girişimleri için de uygun olmayacaktır.

  Merkür, 2011 yılında üç kere geri hareket yapacak. İletişim kopuklukları, anlaşmazlıklar, cihaz arızaları, seyahatlerde çıkan sorunlar, 30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinin ana konuları arasında yer almaya yatkın olacaklardır. 24 Kasım – 14 Aralık dönemi, Merkür burcunuzda gerileyeceğinden dolayı, yaşamınızda daha yoğun etkiler yaratabilir.
  25 Kasım’ı takip eden dönemde, özellikle de Merkür gerilemesi 14 Aralık’ta sonlandıktan sonra, yaşamınızdaki pek çok şeyi değiştirmeniz gündeme gelecektir. Kendinizi ifade etme şeklinizden önceliklerinize, işlerinizi yapma yollarınızdan görünümünüze kadar bir çok kavram, sizi, daha farklı bir insan olarak gösterecek şekilde değişime uğrayabilir.

  10 Aralık tarihindeki Ay tutulması ise, ortaklık veya evlilikteki sorunların, rekabetlerdeki zorlayıcı şartların ortadan kalkacağı bir döneme işaret edecek. Bekar Yaylar, bu dönem içerisinde, ileride eşleri olacak insanla da tanışabilirler.

  Tam altı tutulmanın yaşanacağı bir döneme girdiğiniz unutmamalısınız. Ortalama her 3 ayda bir, hayatınızın farklı bir yöne ilerlemeye başlamasına hazırlıklı olmalı, edineceğinizi tüm deneyim ve bilgileri, kişisel gelişim adına en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmalısınız.

   
 10. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  OĞLAK
  4 Ocak’ta burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması, 2011’e hızlı bir başlangıç anlamına gelecektir. Yaşamınızın her alanında yeniliklerle, gelişimlerle karşılaşacağınız bu dönem içerisinde, Jüpiter’in şanslı etkileri, ev yaşamınızla özel olarak ilgilenecek. Aile ilişkilerinin gelişeceği, anlaşmazlıkların çözümleneceği, ev dekorasyon planlarının gündemde olacağı, yeni bir ev sahibi olma fırsatlarının bollaşacağı günler, 4 Haziran tarihine kadar devam edecektir. 4 Haziran sonrası ise aşık olmak, çocuk sahibi olmak, yaratıcılığı her alanda daha etkin şekilde kullanmak gibi kavramları getirecektir.
  1 Haziran tarihi, sağlık sorunlarının giderilmesini temsil etmenin yanında, insanların pek çok konuda daha destekleyici tutumlar içerisinde yer alacağını da gösterecek. Ev veya iş hayatında size yardımcı olacak kişiler bulmanın da kolay olmasını sağlayacak olan bu dönem, Satürn konumlanmasının ifade ettiği kıyasıya rekabetlerde de yalnız kalmamanızı sağlayacak. Ancak; 15 Haziran tarihi, haberiniz olmayan bazı şeyleri öğrenip rahatsızlık duymaya başlamanıza da yol açabilir. Bazı gizli düşmanları veya rakipleri, yüzlerinde maskeleri olmadan görebilir, arkanızdan yapılmış bazı hamlelerden haberdar olabilirsiniz. Dürüst ve samimi yönünüzün her şartta ön planda kalmaya devam etmesi, sizi, size karşı yapılacak tüm eylemlerden koruyacaktır. 25 Kasım’a kadar sanki birdenbire ortaya çıkmış gibi görünen sorunlar ve çatışmalarla karşılaşsanız bile her şey, bu tarihten itibaren lehinize dönecektir.

  1 Temmuz’daki tutulma ise evlilik hayatında zorlanmalar olabileceğini ifade edecek. İş hayatında da bazı ortaklıkların sonlanması, işbirliklerinin kesilmesi, anlaşmalar veya sözleşmelerin fesih edilmesi gibi zorlayıcı şartlar gündeme gelebilir. Ancak; iyi niyetlerle kurulmuş ve sağlam temeller üzerine oturtulmuş her türlü birliktelik, Ay tutulmasının sınavlarına direnip ayakta kalacaktır.
  Hayatın akışını yavaşlatan Merkür gerilemesi, bu yıl içerisinde üç defa etkili olacak. 30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemlerinde, iletişim kopukluklarına, yanlış anlaşılmalara, kaçırılan randevulara, cihaz arızalarının programınızı aksatmasına, kısa seyahatlerde sorunlar yaşanmasına karşı, bu dönemlerde ön planda bulunacak konularla ilgili olası riskleri değerlendirip önlem almanız faydalı olacaktır.

  25 Kasım tarihi, psikolojik baskıların son bulacağı, kısıtlamaların aşılacağı, yaşamın herhangi bir alanındaki önemli risk veya tehlikelerin güçlerini kaybedeceği bir dönemi başlatacak. Bu tarihi takip eden yılın son tutulması ise, 10 Aralık’tan itibaren görev ve sorumluluklarınızı azaltarak daha fazla boş yaratmanızı sağlayacak. Daha fazla dinlenebilecek, hobilerinize daha çok zaman ayırabileceksiniz. Sağlıkla ilgili olarak doğabilecek her türlü sorun da hızla çözümlenecektir.

   
 11. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]
  KOVA
  2011, bir süredir gündemde olan belirsizliklerin ortadan kalkacağı bir yıl olacak. Özellikle doğrudan kendinizle ilgili konulardaki kararsızlıklar ve endişeler yaşamınızdan çıkacaklar. 4 Haziran’a kadar yakın çevrenize yeni kişiler katmak, seyahatlere çıkmak, içinizdekileri çevrenizdeki kişilere ifade edebilmek daha kolay olacaktır. Yılın ikinci yarısında ise ev sahibi olmak, mevcut evi baştan düzenlemek veya bazı gerekli tamiratları yaptırmak gibi konular, yaklaşık bir yıl süreyle gündeme yer alacaklardır.
  Altı tutulma olması sebebiyle yaşamın sık sık yön değiştireceği ve ilgilenilmesi gereken çok farklı konuların doğacağı bu yıl içinde, üç Merkür gerilemesi de zaman zaman etki yoğunluğunu artıran faktörler arasında yer alabilir. 30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık dönemleri, iletişimde aksaklıklar, cihazlarda bozukluklar, seyahatlerde beklenmedik sorunlar gibi konular yoluyla, uğraştığınız işleri bırakıp tamiratlarla, düzenlemelerle, yeni ayarlamalarla ilgilenmenizi zorunlu tutabilir.

  1 Haziran’daki tutulma, aşık olmak, çocuk sahibi olmak, sanat veya spor alanlarında başarı kazanmak gibi konuları ön plana alacaktır. Bu dönem, çekililerde ödüller kazanmanızı sağlayacak şansı da verebilir. Ancak; 15 Haziran sonrası, sosyal alanda sıkıntılar yaratabilecek bir dönem olacak. İnsan grupları ile anlaşmazlıklara düşme, arkadaş çevresi içerisinde çatışmalar yaşama, iş hayatında meslektaşlarla anlaşamama veya danışmanlar tarafından yanlış yönlendirilme gibi olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmalısınız. Çevrenizdeki insanların gerçek karakterlerini ve kapasitelerini görmenizi sağlayacak olan bu etkiler, 25 Kasım’dan sonra bazı kişilerin yaşamınızı terk edeceğini ve yerlerine, size daha yararlı olacak ya da birlikte olmaktan ötürü daha fazla memnuniyet verecek kişilerin geleceğini ifade edecekler.

  1 Temmuz’daki tutulma ise günlük işlerde ani artışları beraberinde getirebilir. İhmal edilmiş veya başkalarının üzerine atılmış görevler ya da sorumluluklar varsa, bunlarla birebir kendiniz ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. İş hayatınızda, yanınızda çalışan bir yardımcının da işi bırakması ve normalde onun üstlendiği görevleri de almak durumunda kalmanız, takip eden dönemin diğer bir konusu olabilir.

  Yıl son ayı ise birçok açıdan son derece olumlu etkiler getirecek. 25 Kasım’daki Güneş tutulması ve 10 Aralık’taki Ay tutulması, sosyal yaşamdaki sorunların giderilmesi, popülerlikte tekrar artış, arkadaş çevresinde paylaşım ve dayanışmanın artması gibi güzel etkilerin yanında, aşk hayatında arayışların veya problemlerin sonlanması, çocuklarla ilgili sorunlu süreçlerin bitmesi, şansın normale oranla daha bol olması gibi olumlu konuları da yaşamınıza dahil edecek ve sizi, 2011’e rahat şartlar içerisinde uğurlayacaklardır.

   
 12. mataracı61

  mataracı61 Moryağmur Moderatör Yönetim Ekibi

  [​IMG]

  BALIK
  2011 yılı, Balıklar için paranın ön planda kalacağı bir dönem olacak. 4 Haziran’a kadar kaynak yaratma, yatırım yapma, düzenli gelirde artışları mümkün kılma gibi konularda en şanslı burçlar olan Balıklar, yılın ikinci yarısında sık sık seyahat etme fırsatları da bulacaklar. 4 Haziran sonrası, çevrenizi genişletme, iletişim şekillerinizi geliştirme, iç dünyanızı ortaya daha anlaşılır şekilde koyabilme gibi güzel etkiler içerirken, sanatsal ifade konusunda da ilerlemenizi sağlayacaktır.
  Bu yıl içerisinde altı tutulma meydana gelecek. Tutulmaların güçlü etkileri, yaşamın akışını, ortalama üç ayda bir aniden değiştirebilirler. Bu akışı yavaşlatıp, yarım bırakılmış veya tamamen ihmal edilmiş şeylere odaklanmanızı sağlayacak temalar içerisinde gerçekleşecek Merkür gerilemeleri ise yeni girişimlerin sonuçsuz kalması, yeni ilişkilerin ilerlememesi gibi sorunlar yaratabilir. Yanlış anlaşılmalar, sözleşme maddeleriyle ilgili anlaşmazlıklar, seyahatlerde sorunlar ve cihaz arızaları, Merkür’ün gerileyeceği üç dönem olan 30 Mart - 23 Nisan, 3 – 26 Ağustos ve 24 Kasım – 14 Aralık zarflarında yoğun biçimde karşınıza çıkabilir.

  Bu dönemin zorlayıcı tutulma etkileri, yaz aylarında gündeme gelecek. 15 Haziran tutulması, kariyerde bir sarsıntı yaratabilir. İşten ayrılmak, beklediğiniz bir terfiyi alamamak, otoritenizin kısıtlanması gibi sonuçlara varacak eylem ya da hatalara çok dikkat etmeniz gerekecektir. Bu tutulma, sizinle rekabet içinde olan kişilerin iftira atmak gibi yollara da başvurarak, sosyal imajınıza zarar verebileceği tehlikesine de dikkat çekmektedir. Olan bitenler ne kadar ufak görünürlerse görünsünler, umursamazlık etmemelisiniz.

  Dikkatli olmanız halinde, bu dönemin problemlerini zararsız atlatıp, 25 Kasım sonrasında saygınlığınızı ve popülerliğini daha artırmış şekilde yolunuza devam etmeniz mümkün olacaktır. Bu dönem, kariyerinizi çok daha hızlı ilerletmenizi sağlayacak imkanlar sunan kurumlara transfer olmak gibi bir şans da getirebilir.

  Yılın ikinci olumsuz tutulması olan 1 Temmuz’daki tutulma ise aşk hayatında zorlanmalar, çatışmalar, kıskançlıklar veya sonlanmalar gibi etkiler yaratırken, şans faktörüne gereğinden fazla dayanan girişimlerin de boşa çıkmasına neden olabilir. Çevrenizdeki çocuklarla anlaşmazlıkları da tetikleyebilecek olan bu etki, sizi yaklaşık altı ay boyunca zaman zaman uğraştırsa da, Aralık ayından itibaren her şeyi tekrar yoluna koymanız mümkün olacaktır. 2012 yılı, sizi, tekrar aşık olmak, çocuk sahibi olmak veya sanat alanında başarılar kazanmak gibi çok güzel etkilerle karşılayacaktır.

  Olumlu tutulmalara gelirsek; 1 Haziran sonrasında, yeni bir ev alma veya kiralama, var olan evinizi yeniden düzenleme, aile içindeki bir anlaşmazlığa çözüm arama, bir aile büyüğünün sağlık sorununu tedavi ettirme gibi konularda arayışlara başlayabilirsiniz. 1 Haziran’ı takip eden dönemde arayışlarınızda hızla yol kat etmeniz mümkündür. Bu çabalarınız, 10 Aralık’tan sonraki dönemde meyve verecektir. Aileniz ve evinizle ilgili son derece olumlu ve rahat bir dönem başlatacak olan 10 Aralık tarihi, çocuk doğumu veya evlilik gibi yollarla ailenin genişleyebileceğini de haber verecektir.

  Büyük hayalleri olan ve bunların gerçekleşmesini belki de her şeyden önde tutan Balıklar, 4 Nisan – 21 Ağustos arasındaki geniş zaman zarfında, yönetici gezegenleri Neptün’ün de desteğiyle istediklerini almaya başlayabilirler. Duygusal veya manevi boşluklar ile eksiklikler, bu dönemde büyük ölçüde giderileceklerdir.

   
 13. hazal

  hazal Üye

  2012 de koysanıza bilgi sahibi olalım :)
   

Bu Sayfayı Paylaş